Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2022 r.

1. Dziś od Mszy św. o 8:00 można wziąć do swych domów Betlejemskie Światło Pokoju.

2. W zakrystii rozprowadzamy po mszach opłatki wigilijne. Niestety nie ma już wigilijnych świec Caritasu.

3. Zapraszamy na Mszę Pasterską o 22:00 i 24:00. W pierwszy i drugi dzień świąt porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.

4. W środę 27 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Jana apostoła i ewangelisty. Podczas Mszy św. o 18:00 odbędzie się święcenie wina. Jest to także Narodowy Dzień Zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17:45.

5. W czwartek 28 grudnia to dzień wspomnienia św. Młodzianków. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny rodziców i małymi dziećmi, gdyż liturgia tego dnia przewiduje uroczyste błogosławieństwo dzieci.

6. Zbiórka ministrantów młodszych i starszych dotycząca kolędy w sobotę o 11:00 w kawiarence.

7. W sobotę (30.12) o 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich parafian zmarłych w roku 2023. Zapraszamy serdecznie ich krewnych przyjaciół i sąsiadów.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ jest to ostatni dzień roku kalendarzowego Mszą św. o 17:00 będziemy pragnęli podziękować Dobremu Bogu za wszystkie dobrodziejstwa otrzymane w roku 2023. Nie będzie Mszy św. o 18:00 i 19:30. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

9. Od 2 stycznia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Będziemy starali się zapukać do drzwi wszystkich parafian. Prosimy jednak, aby mieszkańcy bloku ul. Wilczak 16 i nowych bloków przy ul. Murawa – zgłaszali swoje pragnienie przyjęcia księdza w błogosławieństwem kolędowym.

10. Już dziś zapraszamy wszystkich na Orszak Trzech Króli w naszej parafii w sobotę 6 stycznia. W ramach Orszaku, będą Jasełka, wspólny śpiew kolęd i poczęstunek, a dzieci, które chodziły na roraty otrzymają pamiątki. Prosimy więc, aby dzieci, które uczestniczyły w roratach przynosiły w najbliższych dniach wypełnione i podpisane plansze roratnie.

11. Biuro parafialne otwarte w czwartek 16:30 – 17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30–9:00.

12. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny. Bardzo dziękuję liczne uczestnictwo w nabożeństwach roratatnich, dziękuję scholi dorosłych, zespołowi młodzieżowo-studenckiemu oraz panu organiście za oprawę muzyczną. Dziękujemy młodzieży i osobom dobrej woli za przygotowanie żłóbka oraz wystroju kościoła i domu parafialnego.

13. W ostatnich dniach do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Grażyna Szafrańska (l. 72) zam. ul. Wilczak 12. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli!