Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej 05. 2015 r.

 

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na organizację Światowych Dni Młodzieży, które za rok będą odbywać się z udziałem Papieża Franciszka w Krakowie. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Wspólnota młodych małżeństw i osób samotnych dziś organizuje rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed kościołem o godz. 14.45. W programie nabożeństwo majowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 4. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca , rodzin, Ojczyzny i parafii w środę o godz. 18.00. Spotkanie wspólnoty po Mszy Świętej w kawiarence.
 5. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy III Gimnazjum w środę o godz. 19.00.
 6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, około godz 17.00 i o godz 19.30. Nie będzie mszy o godz 18.00. Trasa procesji Bożego Ciała: rozpoczęcie o godz 16.00 w kościele.  Pierwszy ołtarz będzie przy bloku ul. Ugory 67, drugi i trzeci przy bloku ul. Wilczak 13, a czwarty w naszym kościele. Na zakończenie procesji Msza Święta około godz. 17.00. Kochani bardzo Was prosimy o wywieszenie flag, oraz o udekorowanie choć jednego okna w każdym mieszkaniu. Flagi i emblematy można nabyć w naszym parafialnym sklepiku. Prosimy, aby dekoracje i flagi pozostały przez całą oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba przed kościołem w wtorek o godz 18.30. Jeśli ktoś z parafian miałby jakieś kwiaty, które mogłyby dzieci wykorzystać do sypania to proszę o przynoszenie do zakrystii.
 7. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Msze Święte w kościele. Wieczorna Msza Święta z nieszporami a po niej procesja eucharystyczna.
 8. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
 9. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta dla młodzieży I, II i III klasy Gimnazjum.
 10. W sobotę od godz. 9.00 – ks. Proboszcz i ks. Paweł odwiedzą chorych i starszym wiekiem parafian.
 11. Osoby, które pomagały w organizacji i przebiegu festynu zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do kawiarenki. Za obecność i pomoc w naszym parafialnym święcie, za dużą ilość placka, dobroczyńcom za okazane serce i wsparcie składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 12. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie za tydzień w sobotę. Zapisy u   wikariusza.
 13. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 14. Proszę o potwierdzenie uczestnictwa w 4 dniowej pielgrzymce nad morze do Trójmiasta poprzez dokonanie wpłaty. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
 15. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej w wtorek od godz. 19.00 do 19.30 w kawiarence.
 16. Za tydzień zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu.
 17. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wacław Pakuła w 85 r. życia, zam. OPL 7, śp. Iwo Werschler w 83 r. życia, zam.ul. Wilczak 13, oraz Ryszard Hirsch w 60 r. życia, zam OPL 11. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
 18. Polecamy czasopisma: Przewodnik Katolicki, Idziemy i Gość Niedzielny.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.