Ogłoszenia 24. 05. 2015 r.

1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
2. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
3. Jutro święto N.M.P Matki Kościoła. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00.
4. Spotkanie podwórkowego kółka różańcowego dzieci w poniedziałek o godz. 18.00 w salce.
5. W wtorek Dzień Matki. Będziemy w czasie Mszy Świętych i wieczornego nabożeństwa majowego modlić się za nasze mamy.
6. Spotkanie dla klasy II Gimnazjum jako przygotowanie do bierzmowania w środę o godz. 19.00.
7. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15.
8. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce.
9. Za tydzień zbiórka przed kościołem na organizację Światowych Dni Młodzieży, które za rok będą odbywać się z udziałem Papieża Franciszka w Krakowie.
10. Rocznica pierwszej Komunii Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
11. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
12. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie w sobotę 6 czerwca. Zapisy u ks. wikariusza.
13.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Kerner w 89 r. życia, zam. ul. Wilczak 4b, oraz Leszek Pałkiewicz w 79 r. życia, zam. ul. Gromadzka. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
14.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
15.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
16. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej w wtorek od godz. 19.00 do 19.30 w kawiarence.
17.  Proszę w tygodniu o potwierdzenie uczestnictwa w 4 dniowej pielgrzymce nad morze do Trójmiasta poprzez dokonanie wpłaty. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
18.  Wspólnota młodych małżeństw i osób samotnych organizuje za tydzień w niedzielę rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed kościołem o godz. 14.45. W programie nabożeństwo majowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
19.  Po raz kolejny 5 lipca wyruszy Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W jednej z grup pójdzie ks. Wikariusz, dlatego zwracamy się z serdecznym zaproszeniem w sposób szczególny do młodzieży do udziału w pielgrzymce. Spotkanie informacyjne połączone z oglądaniem filmu o pielgrzymce w piątek o 19.30 w kawiarence.
20.  Organizujemy również w dniach 8-17 sierpnia wyjazd młodzieżowy do Taize połączony z obchodami 100 lecia wspólnoty Taize. Pragnienie udziału w tych wydarzeniach wyraził również papież Franciszek. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Wikariusza.
21.  Dziś Festyn u Boromeusza od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: wycieczka samolotowa do Rzymu, 4 dniowa pielgrzymka do Trójmiasta, komputer Laptop, tablet, rower, kosiarka do trawy, narzędzia ogrodnicze, voucher na lot samolotem An – 2, wizyta u kosmetyczki i fryzjera, kilka koszów z niespodzianką, masaż leczniczy, talon do myjni samochodowej, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród.
 Niewiasty, które upiekły coś na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence.
 Kochani zapraszam Was bardzo serdecznie na nasze parafialne święto. Festyn o  godz.14.00  rozpoczniemy tańcami z dziećmi. Plan festynu jest wywieszony na  zewnątrz. Konkurs  wiedzy o  św. Janie Pawle II dla dzieci i starszych około g.17.00. Pierwsze losowanie o godz. 20.00,  główne losowanie około godz. 20.30.
 Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne rurki i ciasto.
Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.