PIELGRZYMKA CHORWACJA, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra 31.08-10.09.2016

PIELGRZYMKA CHORWACJA, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra 11 DNI 31.08-10.09.2016

1 DZIEŃ

Zbiórka o godz 5.00. Msza Święta i wyjazd   z Poznania. Przejazd przez  Czechy, Austrię, Słowenię. Nocleg na trasie  w Chorwacji . Obiadokolacja, zakwaterowanie  w hotelu 3***

2 DZIEŃ

Całodzienny  przejazd do Bośni i Hercegowiny. Przyjazd do Medjugorje. w godz. wieczornych .   Miejsce kultu maryjnego.  Zakwaterowanie w pensjonacie  HERCEGOVINA.

Pokoje 2,3 os.  .Obiadokolacja .Msza św.  Nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie . W centrum miejscowości znajduje się kościół pw. św. Jakuba. W pobliżu miejscowości znajdują się dwa wzniesienia – Wzgórze Objawień (Podbrdo), miejsce pierwszych objawień,  na zboczu którego to wzgórza stoi „ Błękitny Krzyż”. Na szczycie  Figura Matki Boskiej. Góra Objawień to miejsce modlitwy w ciszy i spokoju. , –   Góra Krzyża (Kriżevac) –  góra modlitwy . Zbocza wzgórz są kamieniste, porośnięte niską roślinnością. W miejscach objawień ustawiono krzyże, w drodze na Podbrdo ustawiono tajemnice różańca, a na Kriżevac stacje drogi krzyżowej. W miejscach modlitwy pielgrzymi zostawiają kawałki papieru z obietnicami, prośbami, obrazki, różańce i kwiaty, czasem ustawiają małe krzyże.

Msza Św. w kościele św. Jakuba

Obiadokoalcja.

4 DZIEŃ

Śniadanie Zwiedzanie Sarajewa – stolicy Bosni i Hercegowiny- miasta załażonego przez Turków Osmańskich.. Przejazd przez miasto, spacer do centrum-

Odwiedzimy katedrę Serca Jezusowego –  która była pierwszą rzymskokatolicką katedrą Sarajewa od czasu zburzenia katolickiego kościoła pod koniec XVII wieku. Katedra reprezentuje styl neogotycki z dwoma wysokimi dzwonnicami po obu stronach wejścia, nad którym znajduje się ogromna rozeta. Od 30 kwietnia 2014 roku przed kościołem stoi pomnik Jana Pawła II., synagogę, targ Baščaršiję, Begovą džamiję,

Powrót do Medziugorie.

Obiadokolacja.

5 DZIEŃ

Śniadanie . Rano wyjazd do Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu na Zatoką Kotorską- „najpiękniejszą zatoka na świecie”. Hotel 3***.

Możliwość kąpieli w morzu.

Obiadokolacja.

6 DZIEŃ

Śniadanie.

Zwiedzanie Kotoru, przejazd wzdłuż zatoki- w miarę możliwości.

Przejazd do Budvy- spacer po starym mieście.

Obiadokolacja , nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie.  Przejazd do Albanii  ( potrzebne paszporty). Zwiedzanie stolicy : Tirany.

W programie m.in.:

rzymskokatolicka katedra archidiecezji Tirany-Durrës w stolicy Albanii. Usytuowana nad brzegiem rzeki Lany. Obecnie największa świątynia katolicka w kraju. Jest to nowoczesna świątynia wybudowana w latach 2000-2001. We wnętrzu znajdują się witraże przedstawiające Matkę Teresę i papieża Jana Pawła II.  Jest tam tez plac Bł. Matki Teresy gdzie msze w ubiegłym roku odprawiał Franciszek.

Po drodze krótka wizyta w Szkodrze( jeśli starczy czasu) gdzie jest katedra katolicka pw św. Szczepana- gdzie Mszę św. odprawił papież  Jan Paweł.

Powrót do hotelu w Igalo. Obiadokolacja..

8 DZIEŃ

Śniadanie.  Czas wolny  na plażowanie,  spacery  ,czas na relax.

Obiadokolacja.

9 DZIEŃ

Śniadanie .Przejazd w okolice Trogiru. Zwiedzanie miasteczka – jednego z najpiękniejszych miejsc na Morzem Adriatyckim. W Trogirze m.in.: katedra św. Lovre, bramy ladowa i morska, Pałac Cipiko  oraz urocze wąskie uliczki po których spacerowanie to sama przyjemność.

Zakwaterowanie w hotelu ***.

Obiadokolacja.

10 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Plitwic- zwiedzanie Jezior Plitwickich – fenomenu przyrodu. Miejsce wpisane na Liste Światowego Dziedzictwa Unesco. Spacer ok. 3-4 godz.

( wstep 110 Kn).

Przejazd do Vrbovca, zakwaterowanie w hotelu 3***, obiadokolacja.

11 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd wcześnie rano w kierunku Polski. Przyjazd do poznania w późnych godzinach wieczornych.

 CENA:   1100 zł + 275  €

 Cena obejmuje :

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Opiekę pilota i przewodnika
  • 10 noclegów w hotelach jw.
  • 10 śniadań w formie bufetu
  • 10 obiadokolacji ( bufet/serwowane )
  • ubezpieczenie KL i NNW
  •  ubezpieczenie OC Biura Podróży
  • 23 % podatek VAT
  • Opieka duchowa

 

Dopłata do obowiązkowych przewodników miejscowych, opłaty klimatyczne i na płatne wjazdy do miasta:         30 € ( płatne na miejscu).

Pilot   ma prawo zmienić kolejność zwiedzanych obiektów.

Codziennie Eucharystia.

Wstępy  do poszczególnych obiektów płatne indywidualnie ( ok. 15 €- na wszystkie katedry)