Na II Niedzielę Wielkiego Postu 21.02. 2016r.

Ogłoszenia Parafialne Na II Niedzielę Wielkiego Postu 21.02. 2016r.

 1. Dziś dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje. Bóg Zapłać za wsparcie tego dzieła.
 2. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 3. Spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego dla dzieci w poniedziałek o godz. 16.00.
 4. W wtorek o godz. 18.00 – Msza Święta z okazji 80-tych rodzina naszego ks. Mariana.
 5. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 1. Spotkanie klubu – „Pod Dębem Karola” pt: „Maryja prowadzi do Jezusa” w środę o godz. 19.00 w kawiarence. Gościem spotkania będzie ks. Adrian Przybecki – nasz były wikariusz. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 1. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 2. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla dzieci o godz. 17.00
  •    dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  •    dla młodzieży o godz. 19.30
 1. Jutro w poniedziałek o godz. 18.00 w Katedrze Poznańskiej uroczyste Nieszpory z okazji Święta Katedry św. Piotra.  Do udziału w Nieszporach serdecznie zaproszeni są wszyscy Profesorowie i inni Pracownicy Akademiccy miasta Poznania.
 1. Mamy jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę w Beskidy, czyli Ziemię Żywiecką. Jednocześnie proszę o potwierdzenie udziału w pielgrzymkach poprzez wpłatę: na Ziemię Żywiecką – 200zł, Bawaria – 500zł. Na tablicy ogłoszeń przy kaplicy pojawił się też program wrześniowej pielgrzymki do Czarnogóry, Albanii, Chorwacji i Bośni – Hercegowiny. Zapisy w biurze.
 2. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik i Gość Niedzielny.
 3. Zapraszamy do parafialnego sklepiku.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Baksalary w 88 roku życia, zam. OPL 6, oraz śp. Andrzej Grandke w 63 roku życia, zam. ul. Wilczak 4b. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…………..Dobry Jezu…………….
 5. Koperty na daninę zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonie dziękujemy – Bóg Zapłać.
 6. rocznica Chrztu Polski jest świętem wszystkich Polaków, dlatego 16 kwietnia, na Stadionie w Poznaniu będziemy cieszyć się tym, co udało nam się zbudować przez ponad 1000 lat. Wyrazimy naszą radość, że jesteśmy Kościołem. Rocznica Chrztu Polski jest świętem całej Polski, dlatego zapraszamy każdego, kto żyje wiarą, poszukuje Boga i chce narodzić się na nowo. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.50,. o godz. 14.00 – uroczysta Msza Święta, a o godz. 19.00 – Musical Jesus Christ Superstar. Jeżeli ktoś pragnie uczestniczyć to prosimy o zapisanie się w zakrystii. Zapraszamy do licznego udziału w tym niezwykłym Święcie.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu