Na 9 Niedzielę Zwykłą 29. 05. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na 9 Niedzielę Zwykłą 29. 05. 2016 r.

 1. Dziś zbiórka przed kościołem na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Ekwadorze. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Msze Święte w kościele. Od poniedziałku Msza Święta wieczorna połączona z nieszporami a po niej procesja eucharystyczna. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 30 a około 17.45 procesja Eucharystyczna.
 3. Od środy nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 4. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy II – grupa dziewczyn w poniedziałek o godz. 19.00.
 5. W wtorek o godz. 18.00 – Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Balcerka.
 6. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca , rodzin, Ojczyzny i parafii w środę o godz. 18.00. Spotkanie wspólnoty po Mszy Świętej w kawiarence.
 7. Spotkanie z rodzicami ministrantów w środę po wieczornej Mszy Świętej w salce.
 8. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski na temat: „Jestem z Wami przez wszystkie dni”.
 9. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to światowy dzień o uświęcenie kapłanów. Msze Święte w naszej parafii o godz. 8.00 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 10.00. W tym dniu nie obowiązuje post. Głowna procesja miasta Poznania wyjdzie po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 przez ks. Arcybiskupa w Kościele NSJ i św. Floriana na Jeżycach i przejdzie pod Poznańskie Krzyże. Przed Mszą Świętą o godz. 17.30 ks. Arcybiskup poświęci figurę Serca Pana Jezusa.
 10. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
 11. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta młodzieżowa na którą również zapraszamy młodzież, która będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży.
 12. W sobotę od godz. 9.00 – ks. Proboszcz odwiedzi chorych i starszym wiekiem parafian., a ks. Sebastian i ks. Paweł w 2 sobotę, czyli 11 czerwca.
 13. Wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie za tydzień w sobotę. Zapisy u   wikariusza.
 14. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 15. Proszę w tygodniu o potwierdzenie uczestnictwa w wrześniowej pielgrzymce do Czarnogóry, Albanii i Chorwacji poprzez dokonanie wpłaty I raty.
 16. Za tydzień gościć będziemy kleryków naszego seminarium.
 17. Wspólnota młodych małżeństw i osób samotnych za tydzień w niedzielę organizuje rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed kościołem o godz. 14.45. W programie nabożeństwo czerwcowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 18. Wszystkim, którzy pomogli zorganizować i włączyli się w tegoroczny festyn składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za tak liczną obecność, za dużą ilość placka, dobroczyńcom za okazane serce i wsparcie.
 19. Polecamy czasopisma: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 20. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Rzymu, Fatimy i Santiago, Armeni, Chin, Libanu. Szczegóły na stronie archpoznan.pl.
 21. Dziś festyn z okazji dla dziecka przy Katedrze Poznańskiej, organizowany m.in. przez Caritas. Początek o godz. 13.00.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.