Na Niedzielę Trójcy Świętej 22. 05. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na Niedzielę Trójcy Świętej 22.05. 2016 r.

 1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
 2. Dziś o godz. 11.00 – rocznica I Komunii Świętej.
 3. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
 4. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I Gimnazjum – grupa dziewczyn w środę o godz. 19.00.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, około godz 17.00 i o godz 19.30. Nie będzie mszy o godz 18.00. Trasa procesji Bożego Ciała: rozpoczęcie o godz 16.00 w kościele. Pierwszy ołtarz będzie na ul. Zagrodniczej, drugi na ul. Sołtysiej, trzeci na ul. Kmiecej, a czwarty w naszym kościele. Na zakończenie procesji Msza Święta około godz. 17.00. Kochani bardzo Was prosimy o wywieszenie flag, oraz o udekorowanie choć jednego okna w każdym mieszkaniu. Flagi i emblematy można nabyć w naszym parafialnym sklepiku. Prosimy, aby dekoracje i flagi pozostały przez całą oktawę Bożego Ciała.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba przed kościołem w środę o godz 18.30.

Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpocznie Msza Święta w parafii Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z udziałem neoprezbiterów. Po Mszy procesja uda się w kierunku Katedry Poznańskiej gdzie na zakończenie zostanie wygłoszona homilia.

 1. W czwartek Dzień Matki. W czasie Mszy Świętych będziemy modlić się za nasze mamy.
 2. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Msze Święte w kościele. Wieczorna Msza Święta z nieszporami a po niej procesja eucharystyczna.
 3. W piątek parafialna pielgrzymka do Lichenia. Zbiórka o godz. 7.00 przed kościołem a powrót około godz. 18.00.
 4. W piątek grupa różańcowa z naszej parafii poprowadzi w Katedrze adorację od godz. 12.00 do 13.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Za tydzień zbiórka przed kościołem na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Ekwadorze.
 6. Wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie w sobotę 4 czerwca. Zapisy u wikariusza.
 7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 8. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 9. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej w poniedziałek od godz. 18.00 do 18.30 w kawiarence.
 10. Proszę w tygodniu o potwierdzenie uczestnictwa w wrześniowej pielgrzymce do Czarnogóry, Albani i Chorwacji poprzez dokonanie wpłaty I raty.
 11. Osoby, które pomagają w organizacji i przebiegu festynu zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej Mszy Świętej do kawiarenki.
 12. Dziś Festyn u Boromeusza od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed  kościołem, oraz w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu lub Barcelony, komputer Laptop, tablet, przejazd na torze kartingowym Poznań za kierownicą samochodu Ferrari F430 o mocy 490 koni mechanicznych, rower, wizyta u kosmetyczki, fryzjera, kosiarka do trawy, odkurzacz, kilka koszów z niespodzianką, masaż leczniczy, talon do myjni samochodowej ….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród.

Niewiasty, które upiekły coś na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence.

Kochani zapraszam Was bardzo serdecznie do wspólnego świętowania. Festyn od godz.14.00 rozpoczniemy tańcami z dziećmi. Plan festynu jest wywieszony na zewnątrz. Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II dla dzieci i starszych około g.15.00. Pierwsze      losowanie około godz. 19.30, główne losowanie około godz. 20.30. Od godz. 19.30 będzie zabawiał nas p. Mariusz Kalaga.

Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne rurki i ciasto.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.