Na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 8.05. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 8.05. 2016 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie, oraz na spłatę rat.

W ostatnim czasie zapłaciliśmy kolejną ratę za parking. Trwają prace związane z przygotowaniem witraży na kopułę kościoła, które chcielibyśmy zamontować w czerwcu. W związku z tym pojawiły się nowe cegiełki jako pamiątkę włączenia się w tworzenie tych witraży. 

Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać. 

 1. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30.
 2. Jutro uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.
 3. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
 4. W tym tygodniu spotkanie dla dzieci jako przygotowanie do Komunii Świętej:
 • klasa I – wtorek o godz. 17.00
 • klasa II – środa o godz. 17.00
 1. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I Gimnazjum – grupa chłopców w środę o godz. 19.15.
 2. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 3. W piątek z okazji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec oraz nabożeństwo majowe połączone z procesją Fatimską po wieczornej Mszy Świętej. Bardzo serdecznie zapraszam.
 4. Za tydzień I Komunia Święta o godz. 10.30 i 12.30 w kościele. Msze Święte za tydzień przed południem w kaplicy. Spowiedź dla dzieci w sobotę: grupa I o godz. 9.00, grupa II o godz. 15 a dla rodziców i rodziny od godz. 17.00 do 18.00. Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii: grupa I – poniedziałek i czwartek o godz. 17.00, grupa II – wtorek i piątek o godz. 17.00.
 5. Polecamy prasę katolicką.
 6. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
 7. Wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie 4 czerwca. Zapisy u ks. wikariusza.
 8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zygmunt Sterczała w 87 r. życia, zam. OPL 7, oraz Aniela Kulbicka – Sapieja w 86 r. życia, zam. ul. Wilczak 4. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się pod koniec lipca z udziałem Papieża Franciszka.
 11. Mamy jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Lichenia.
 12. Festyn parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 22 maja od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem i w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu lub Barcelony, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u kosmetyczki, fryzjera, koszyk z jajkami….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby jakiś nowy przedmiot, coś – ofiarować na loterię losową to prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać. Chciałbym już dzisiaj zwrócić się z uprzejmą prośbą do niewiast o upieczenie placka na festyn. Rok temu było 120 blach i jeszcze zabrakło. Słodkości będzie można w dniu festynu przed południem przynosić do kawiarenki. I za taki dar serca również składam serdeczne podziękowanie.

                            

                                         Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.