Na Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15.05. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15.05. 2016 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży które pod koniec lipca odbędą się w Krakowie z udziałem Papieża Franciszka. Bóg Zapłać za wsparcie tego pięknego wydarzenia.
 2. Dziś I Komunia Święta o godz. 10.30 i 12. 30 w kościele. Od poniedziałku do piątku biały tydzień o godz 18.00. Msze Święte w przyszłym tygodniu rano i wieczorem w kościele.
 3. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30.
 4. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00.
 5. Spotkanie przygotowujące festyn u Boromeusza jutro o godz. 19.00 w kawiarence.
 6. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy II Gimnazjum – grupa chłopców w środę o godz. 19.15.
 7. Sakrament bierzmowania w naszej parafii dla młodzieży klasy III Gimnazjum zostanie udzielony w wtorek 31 maja o godz. 18.00. Rodziców tych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19.00 do kaplicy.
 8. Ze względu na festyn za tydzień w niedzielę Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 w kaplicy.
 9. Rocznica pierwszej Komunii Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy jeśli to możliwe, aby dzieci przybyły w szatach liturgicznych. Spowiedź dla tych dzieci w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 w kościele.
 10. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie 4 czerwca. Zapisy u ks. wikariusza.
 11. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego.
 12. Mamy jeszcze 4 miejsca na parafialną pielgrzymkę do Lichenia.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana śp.: śp. Kazimierz Grzesiński w 62 r. życia, zam. OPL 11, śp. Krystyna Kowalewska w 70 r. życia, zam. OPL 13, śp. Irena Tyczewska w 81 r. życia, zam. ul. Kmieca, oraz śp. Franciszek Borowiak w 79 r. życia, zam.            OPL 6. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu…….
 14. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
 15. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego, oraz gazetkę parafialną „U Boromeusza”. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku.
 16. W sobotę uroczysta Msza Święta o godz 8.00 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z okazji 70 rocznicy powstania szkoły – Technikum Łączności mieszczącej się na ul. Przełajowej.
 17. Festyn parafialny będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę 22 maja od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kaplicą i kościołem, oraz w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu lub Barcelony, komputer Laptop, tablet, przejazd na torze kartingowym Poznań za kierownicą samochodu Ferrari F430 o mocy 490 koni mechanicznych, rower, wizyta u kosmetyczki, fryzjera, kosiarka do trawy, odkurzacz, koszyk z jajkami….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby jakiś nowy przedmiot, coś – ofiarować na loterię losową to prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać. Pragniemy bardzo serdecznie poprosić niewiasty o upieczenie placka na festyn. Rok temu było przeszło 120 blach i jeszcze zabrakło, dlatego tym bardziej zwracamy się z uprzejmą prośbą o tej dar słodkości. Słodkie pyszności będzie można w dniu festynu przed południem przynosić do kawiarenki.  Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II, który będzie w dniu festynu około godz. 15.00. Mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy organizacji festynu, czyli ustawianiu namiotów i ławek to zapraszamy w sobotę na godz. 18.00. Plan festynu jest wywieszony przy kaplicy.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.