Na 20 Niedzielę Zwykłą 14.08.2016

Ogłoszenia Parafialne Na 20 Niedzielę Zwykłą 14.08.2016r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie, oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie zapłaciliśmy kolejną ratę za parking, oraz za witraże. Przy wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki jako pamiątkę włączenia się w tworzenie tych witraży.  Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

  1. Msza Święta wieczorna w niedzielę wakacyjną o godz. 20.00.
  1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w niedziele wakacyjną, wieczorna o godz. 20.00. Podczas mszy święcenie ziół i kwiatów. Wiązanki będą przed kościołem. Ofiary z tych wiązanek zostaną przeznaczone na witraż maryjny, który zostanie zamontowany nad wejściem do kościoła.
  1. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej. 
  1. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
  1. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny naszego uniwersytetu oraz szkoły katolickie. Bóg Zapłać za wsparcie tych uczelni.
  1. W roku Miłosierdzia pragniemy dla seniorów we wtorek zorganizować wyjazd do Kiekrza – do sióstr Miłosierdzia Bożego. Zbiórka o godz. 10.00 przed naszym kościołem, a powrót około godz. 15.00. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. W programie: Msza Święta nad jeziorem w miejscu objawienia, spotkanie z siostrami, koronka do Bożego Miłosierdzia, oraz ognisko z kiełbaskami i słodkie. Zapisy w biurze. Autokar i pobyt wraz z piknikiem to koszt 25zł.
  1. Archidiecezja Poznańska na 1050 rocznice Chrztu Polski przygotowała płytę DVD z filmem pt: Poznaj najstarsze biskupstwo w Polsce”. Płytę można nabyć przed kościołem jako cegiełkę. 
  1. „Osiedle Nowe Winogrady Południe organizuje wycieczkę dla seniorów do Wrocławia w czwartek 15 września. Koszt 32 PLN.  Program i szczegóły na plakacie w gablocie.” 
  1. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Włodzimierz Kuźnicki w 74 r. życia, zam. ul. Sołtysia, śp. Adam Paździor w 79 r. życia, zam. ul. Winogrady, śp. Mirosława Olejniczak w 87 r. życia, zam OPL 12, śp. Jerzy Koła w 74 r. życia, zam. OPL 15, śp. Elżbieta Piechalak w 68 r. życia, zam. OPL 3,                       oraz śp. Tadeusz Sobociński w 91 r. życia, zam. OPL 3. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu……..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.