Na II Niedzielę Wielkiego Postu 12. 03. 2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na II Niedzielę Wielkiego Postu 12. 03. 2017r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie oraz na spłatę rat. W czwartek chcieliśmy zamontować nowy wiraż w dużym oknie, ale wyniknęły małe problemy i musieliśmy odsunąć montaż na za 2 tygodnie. Pojawiły się nowe cegiełki jako pamiątkę włączenia się w budowę witraży w dużych oknach naszego kościoła.  

Wszystkim dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać. 

 1. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 1. Spotkanie parafialnej grupy Caritas jutro po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Spotkanie modlitewne dla małżeństw i młodych osób samotnych we wtorek o godz. 19.30. W programie adoracja przed Najświętszym Sakramentem w oprawie słowno muzycznej w kaplicy.
 3. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I Gimnazjum – grupa dziewczyn w środę o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na katechezy otwarte w ramach założonego przez św. Karola Boromeusza „Bractwa Nauki Chrześcijańskiej”. Druga katecheza w najbliższy czwartek po wieczornej mszy św. w kawiarence, pt.: Czyściec – jako rzeczywistość ukierunkowana tylko na Niebo.
 1. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla dzieci o godz. 17.00
  •    dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  •    dla młodych o godz. 19.30
 1. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
 2. Koperty na daninę diecezjalną zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać.
 3. Za tydzień zbiórka przed kościołem na misje.
 4. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są również paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy Caritas.
 5. Przypominamy o „Ćwiczeniach Duchowych św. Ignacego”. Z tyłu kościoła zostały przygotowane karty z Ćwiczeniami. Dziś możemy dokonać wymiany kartki którą zabraliśmy tydzień temu i za tydzień znów wymienimy na inną.
 6. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Bartkowiak w 82 r. życia, zam. os. Pod Lipami 10, śp. Sabina Witkowska w 78 r. życia, zam ul. Ugory. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..
 7. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie można odebrać kartę uczestnictwa dzieci w obozie w górach oraz w półkoloniach.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu