Na I Niedzielę Wielkiego Postu 05. 03. 2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na I Niedzielę Wielkiego Postu 05. 03. 2017r.

Od dziś do środy przeżywamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi oblat Ojciec Dariusz Galant.

 Msze święte z kazaniem rekolekcyjnym codziennie o godz 10.00 i wieczorem o godz 18.00.

Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą Świętą.

 1. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 1. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I Gimnazjum – grupa chłopców w środę o godz. 19.00.
 2. W tym tygodniu spotkanie dla dzieci klasy I, II i III jako przygotowanie do I Komunii Świętej w piątek o godz. 17.00.
 1. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla dzieci o godz. 17.00
  •    dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  •    dla młodych o godz. 19.30 w kościele
 1. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
 2. Koperty na daninę diecezjalną zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać.
 3. Za tydzień w naszej parafii 2 niedziela miesiąca tzw. niedziela budowlana.
 4. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są również paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy Caritas.
 5. Chór Canticorum zaprasza potrafiących i lubiących śpiewać na próby w czwartki na godz. 18.00 do salki na probostwie.
 6. Wielki Post jest okresem naszej wzmożonej aktywności duchowej. Dlatego proponujemy i zapraszamy:
  • do wzięcia udziału w „Ćwiczeniach Duchowych św. Ignacego”.

Z tyłu kościoła zostały przygotowane karty z Ćwiczeniami. Dziś zabieramy jedną kartę, wykonujemy ćwiczenie w tygodniu (najlepiej każdego dnia), za tydzień przynosimy kartę i wymieniamy na inną. Są to bardzo proste i wartościowe ćwiczenia duchowe, które każdy może wykonać.

 • Zapraszamy na katechezy otwarte w ramach założonego przez św. Karola Boromeusza „Bractwa Nauki Chrześcijańskiej”. Są to 4 katechezy dotyczące prawd naszej wiary. Pierwsza katecheza 9 marca, czyli w najbliższy czwartek po wieczornej mszy św. w kawiarence, pt.: Nauka Kościoła o Odpustach, czyli jak prosto dostać się do nieba. Stosowny plakat o kolejnych katechezach jest w gablocie.
 1. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Czapulak w 92 r. życia, zam. os. Pod Lipami 6. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..
 2. Jutro od godz. 16.30 do 19.00 w kawiarence jest jeszcze możliwość zamówienia alby dla dzieci I Komunijnych.
 3. W sobotę w naszej parafii dzień skupienia Wspólnoty Krwi Chrystusa prowadzony przez ks. Andrzeja Szymańskiego – misjonarza. Program jest następujący:      rozpoczęcie Eucharystią w kaplicy o godz. 11.00, w kolejności Adoracja z modlitwa o      uzdrowienie, agapa w kawiarence, konferencja oraz film: „Marzenie trwa”.      Zapraszamy parafian do uczestnictwa.
 4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie można odebrać kartę uczestnictwa dzieci w obozie w górach oraz w półkoloniach.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu

Jeden komentarz do „Na I Niedzielę Wielkiego Postu 05. 03. 2017r.

 1. Witam,
  mam pytanie, czemu jest tak mało godzin dziennie na których są głoszone rekolekcje? W mojej rodzinnej parafii na Pomorzu, msze z kazaniem rekolekcyjnym były tylko w niedziele i środę a w poniedziałek i wtorek była sama nauka rekolekcyjna bez mszy. Dzięki temu trwało to krócej i w ciagu dnia było ich 5- dwie rano i 3 wieczorem.
  Tylko na 10 i 18 po zdecydowanie za mało. To takie godziny, ze większości młodych ludzi nie pasuje….smutne, zwłaszcza że rekolekcje trwają tylko 4 dni.
  Pozdrawiam!

Możliwość komentowania została wyłączona.