OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28. 05. 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28. 05. 2017 r.

 1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
 2. Dziś nabożeństwo majowe o godz 17.30 w kaplicy, od poniedziałku do środy w kościele po wieczornej Mszy Świętej.
 3. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy II Gimnazjum – grupa dziewczyn w środę o godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na kolejną katechezę w ramach założonego przez św. Karola Boromeusza „Bractwa Nauki Chrześcijańskiej” – w najbliższą środę po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence, pt.: „Ave Maria w rozumieniu kompozytorów różnych epok”.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i piątek od godz. 16.00 do 17.30.
 6. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski.
 7. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz 17.45.
 8. Sakrament bierzmowania naszej młodzieży zostanie udzielony przez biskupa Grzegorza Balcerka w piątek o godz 18.00.
 9. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą.
 10. Rocznica pierwszej Komunii Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy jeśli to możliwe, aby dzieci przybyły w szatach liturgicznych. Spowiedź dla tych dzieci w I piątek miesiąca od godz 16.00 do 17.30.
 11. Wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie w sobotę 3 czerwca. Zbiórka przed naszym kościołem o godz 12.30 a powrót około północy. Prosimy o młodzież, aby zabrała ze sobą prowiant.
 12. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 13. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
 14. Za tydzień zbiórka przed kościołem na KUL i Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie.
 15. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 16. Wspólnota młodych małżeństw i osób samotnych za tydzień w niedzielę organizuje rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed kościołem o godz. 14.45. W programie nabożeństwo czerwcowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 17. W piątek po Bożym Ciele dnia 16 czerwca pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy w biurze.
 18. Osoby, które pomagają w organizacji i przebiegu festynu zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej Mszy Świętej do kawiarenki.
 19. Dziś Festyn u Boromeusza od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem, oraz w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Fatimy, komputer Laptop, tablet, przejazd ulicami miasta jako kierowca z instruktorem samochodem Ferrari F430 o mocy 490 koni mechanicznych, rower, wizyta u kosmetyczki, fryzjera, stomatologa, masaż leczniczy, wizyta u kardiologa, oraz naczyniowca, kosiarka do trawy, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Niewiasty, które upiekły coś na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence.

Kochani zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnego świętowania. Festyn od godz.14.00 rozpoczniemy tańcami z dziećmi. Plan festynu jest wywieszony na  zewnątrz. Pierwsze losowanie około godz. 19.30, główne losowanie około godz. 20.30. Od godz. 19.30 będzie zabawiał nas Zespół Mama Mia. Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne ciasto.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.