22 Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021 roku

 1. Od ubiegłej środy posługę wikariusza w naszej parafii pełni ks. Jakub Proch. Bardzo serdecznie Go witamy, liczymy na duszpasterskie zaangażowanie i życzymy Bożego błogosławieństwa i sił na każdy dzień.
 2. Biuro parafialne czynne:
 • poniedziałek i środa 16.30 – 17.30
 • piątek 8.30 – 10.00
 • sobota 8.30 – 9.00 (oprócz pierwszej soboty miesiąca)
 1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • w czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.
 • w sobotę: przed poranną Mszą św. godzinki, o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszej Maryi Pannie – piętnastominutowe rozważanie  i różaniec. O godz. 9.30 ks. proboszcz i ks. wikariusz odwiedzą chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Chorych prosimy zgłaszać do środy w biurze parafialnym albo telefonicznie.
 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższy czwartek 2 września po wieczornej Mszy św. Spotkanie odbędzie się w parafialnej kawiarence.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 prosimy, aby dzieci przyszły ze swoimi tornistrami, które zostaną poświęcone. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na cały rok nauki. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli.
 3. Od przyszłej niedzieli tj. 5 września Msze św. w niedziele wieczorem będą według stałego planu tj. o godz. 18.00 i 19.30.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na cierpiących w Afganistanie. „Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin”.
 5. Aktualnie została zawieszona transmisja online z naszego kościoła, ponieważ po wyłączeniu prądu na całym osiedlu w ubiegłym tygodniu, spalił się komputer i zupełnie odmówił posłuszeństwa, dlatego trzeba zakupić nowy.
 6. Polecamy Przewodnik Katolicki oraz Gościa Niedzielnego.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Lucyna Wacławik w 68 r. życia, zam. Wilczak, śp. Iwona Kaczorowska w 67 r. życia, zam. OPL 5.  Polecamy Ich Miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

 

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom życzymy dobrej niedzieli

 i dobrego nowego tygodnia. Szczęść Boże!