Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne
13. Niedziela Zwykła
26 czerwca 2022 r.
Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

1. W najbliższy poniedziałek ks. Jakub wraz z grupą ministrantów wyjeżdża z ministrantami na biwak w Góry. Nich Bóg ma ich w swojej opiece.
2. Grupa z Czarnkowa podążająca w Pieszej pielgrzymce na Jasną Górę zatrzyma 5 lipca około godz. 17.00 w naszej parafii. Osoby, które chciałby podjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zgłoszenie się dziś do zakrystii lub w tygodniu do biura parafialnego.
3. W czasie wakacji wieczornych adoracji w czwartek nie będzie.
4. Biuro parafialne od dziś do końca sierpnia będzie czynne piętnaście minut po każdej Mszy św. i rannej i wieczornej.
5. Dziś po Mszach św. młodzież wraz z ministrantami zbierają ofiary na swoje letnie wyjazdy. Kto może niech ich, proszę wesprze. Bóg zapłać za życzliwość!
6. Od przyszłej niedzieli, tradycyjnie już w czasie wakacji, wieczorem w niedziele jest tylko Msza o godz. 20.00. (nie ma o godz. 18.00 i 19.30)
7. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca, dlatego
• w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00
• w sobotę o godz. 7.40 Godzinki, o 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, piętnastominutowe rozważanie i różaniec.
8. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.45.
9. Komunikat z Kurii
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC, koadiutor archidiecezji katowickiej.
Podczas uroczystej celebracji nieszporów (wtorek) o godz. 1800 Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia nagród „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne.
Zapraszamy serdecznie wszystkich na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie „Matką Kościołów diecezji”.
10. W tym tygodniu do Pana Boga po wieczną nagrodę odeszli nasi parafianie:
• śp. Włodzimierz Falkiewicz w 80 roku życia, zamieszały ul. Wilczak 13
• śp. Łucja Filarowska w 83 roku życia, zamieszkała OPL 5
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
11. Życzymy wszystkim dobrego czasu wakacji i urlopów!