Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne
14. Niedziela Zwykła
3 lipca 2022 r.
Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

1. W najbliższy wtorek Grupa z Czarnkowa podążająca w Pieszej pielgrzymce na Jasną Górę około godz. 17.00 zatrzyma się w naszej parafii na nocleg. Osoby, które zgodziły się przyjąć pielgrzymów prosimy o przyjście do kościoła około godz. 17.00. Jednocześnie bardzo dziękujemy tym, którzy wyrazili gotowość przenocowania i wyżywienia pielgrzymów. Pan Bóg widzi i będzie nagrodą.
2. W czwartek przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca, dlatego o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy członków Towarzystwa Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
3. Biuro parafialne przez lipiec i sierpień będzie czynne w dni powszednie piętnaście minut po każdej Mszy św. i rannej i wieczornej.
4. W lipcu i sierpnia, tradycyjnie już w czasie wakacji, wieczorem w niedziele jest tylko Msza o godz. 20.00. (nie ma o godz. 18.00 i 19.30).
5. W ubiegły wtorek, podczas uroczystych Nieszporów w Katedrze Poznańskiej, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański odznaczył medalem „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” następujące osoby z naszej parafii:
• p. Jadwiga Korcz – na prośbę Dziekana Wydziały Teologicznego za długoletnia pracę w bibliotece Wydziału Teologicznego i na prośbę parafii – za oddaną posługę we Wspólnocie parafialnej,
• pani Ewa Bytońska – Pacerz – na prośbę Caritas Archidiecezji Poznańskiej – za długoletnią i oddaną posługę w placówce Caritas,
• pan Stefan Żołdak – na prośbę naszej parafii za długoletnią, wierną i oddaną służbę we Wspólnocie parafialnej.
Odznaczonym bardzo gratulujemy i życzymy sił do dalszej służy dla dobra Kościoła.
6. W przyszłą niedzielę – druga niedziela miesiąca – będziemy modlić za dobrodziejów naszej parafii a w czasie Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na inwestycje parafialne. Przy tej okazji dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiarność.
7. Życzymy wszystkim dobrego czasu wakacji i urlopów!