Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

1. W poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. (18:40) spotkanie przed Bożym Ciałem. Zapraszamy wszystkich chętnych zwłaszcza odpowiedzialnych za przygotowanie ołtarzy: (1) rodziców dzieci pierwszokomunijnych, (2) członków Różańca Przytulańca, (3) członków Domowego Kościoła i (4) młodzież.

2. Spotkanie grupy młodzieżowej we wtorek o 19:00 w salce w piwnicy.

3. Zbiórka dla ministrantów przed Bożym Ciałem w środę o 17:00

4. Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w środę na Mszę św. i spotkanie w kawiarence.

5. Krąg biblijny w najbliższą środę po Mszy św. (19:00) w sali białej w piwnicy. Tematem spotkania będzie nawrócenie Niniwy.

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną potocznie Uroczystością Bożego Ciała

Centralna procesja Poznania pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z udziałem neoprezbiterów wyruszy po Mszy św. o 10:00 z kościoła Bożego Ciała do katedry.

W naszej parafii: Msze św. o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 oraz o 15:00.

• Po Msza św. o 15:00 z uroczystymi Nieszporami wyruszy (o 16:00) na procesję Bożego Ciała w kierunku osiedla Pod Lipami
• bardzo prosimy o udekorowanie na dzień uroczystości Bożego Ciała okien symbolami religijnymi i flagami
• zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków – spotkanie organizacyjne dla dziewczynek w środę o 17:00 przy kościele
• oktawa Bożego Ciała trwa do przyszłego czwartku. Każdego dnia o 18:00 Msza św. z nieszporami i procesją. Bardzo wszystkich zapraszamy

7. W piątek 9 czerwca zapraszamy serdecznie na wieczorną eucharystię, podczas której ks. Amadeusz z ks. Jakubem oraz księżmi z roku, będą obchodzić 4 rocznicę święceń kapłańskich.

8. W piątek Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia przypada 50 rocznica święceń kapłańskich naszego Metropolity. Pamiętajmy o nim zwłaszcza tego dnia w naszych modlitwach.

9. Sobota – od 9:30 odwiedzimy z sakramentami osoby chore i starszej naszej parafii

10. Za tydzień druga niedziela miesiąca. W sposób szczególny pamiętać będziemy o dobrodziejach naszej parafii.

11. W poniedziałek 12 czerwca zapraszamy na wieczorną msze oraz spotkanie po Eucharystii członków Różańca Przytulańca.

12. W niedzielę 18 czerwca organizujemy Parafialny Rajd Samochodowy. Wyjedziemy spod kościoła o 14:00. W programie konkurencje dla kierowców i pasażerów na placu manewrowym, zwiedzanie, radosne konkurencje rodzinne pomiędzy ekipami zakończone grillowaniem w gospodarstwie agroturystycznym. Zapraszamy, aby zapisywać się w zakrystii.

13. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek w godz. 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30-9:00.

14. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego.

15. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialnym. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i wszelkie prace porządkowe i pielęgnacyjne wokół budynków parafialnych.

16. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Andrzej Słupski (l. 65) zam. ul. Sołtysia oraz śp. Wiktoria Maciak (l. 90) zam. OPL 14. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa cały tydzień