Ogłoszenia duszpasterskie

10. Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

1. Trwa tzw. Oktawa Bożego Ciała. Nieszpory i procesja od poniedziałku do czwartku w łączności z Mszą św. o 18:00. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i ministrantów.

2. Członków Różańca Przytulańca zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. i spotkanie w kościele.

3. We wtorek —13 dzień miesiąca. O 17:15 różaniec Fatimski z racji na Oktawę Bożego Ciała bez procesji. Poszczególne dziesiątki będą przeplatane pieśniami maryjnymi.

4. Członkowie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej mają dekanalne spotkanie we wtorek o 18:00 w parafii Świętych Aniołów Stróżów na os. Kosmonautów. Spotkanie dla szafarzy odbędzie się we wtorek 19:45 również w parafii Aniołów Stróżów. Przedstawienie i zaprzysiężenie członków nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej będzie miało miejsce się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 9:30.

5. Krąg biblijny w najbliższą środę po Mszy św. (19:00) w sali białej w piwnicy. Temat spotkania „Jak trudno przebaczyć swoim oprawcą”.

6. W czwartek na zakończenia Oktawy – po Mszy św. i procesji zapraszamy wszystkich, którzy włączyli się w organizację Uroczystości Bożego Ciała na wspólne biesiadowanie.

7. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na ogólnopoznańską procesję, która wyruszy tego dnia z kościoła NSPJ i św. Floriana na Jeżycach po Mszy św. o 19:00. Procesja zakończy się nabożeństwem na Placu Mickiewicza o 21.

8. W przyszłą niedzielę (18.06) organizujemy Parafialny Rajd Samochodowy. Wyjedziemy spod kościoła o 14:00. W programie konkurencje dla kierowców i pasażerów na placu manewrowym, zwiedzanie, radosne konkurencje rodzinne pomiędzy ekipami zakończone grillowaniem w gospodarstwie agroturystycznym. Zapraszamy, aby zapisywać się w zakrystii.

9. Już dziś informujemy, że w sobotę (24.06) będziemy przeżywać Parafialny Dzień Chorych. Msza św. o 9:30, po której udamy się na wspólne śpiewanie oraz kawę i ciasto.

10. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek w godz. 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30-9:00.

11. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego.

12. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialnym. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na cele inwestycyjne i remontowe. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie Uroczystości Bożego Ciała.

13. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Tadeusz Krzesiński (l. 85) zam. OPL 5, śp. Artur Wrześniewski (l. 53) zam. OPL 3, śp. Kazimierz Paluszkiewicz (l. 83) zam. OPL 11, śp. Maciej Neneman (l. 94) zam. OPL 14 oraz śp. Józef Czechowicz (l. 91) zam. OPL 5. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa cały tydzień