Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2024 r.

1. W naszej parafii gościmy o. Jaroslava Jaššo – żebraka Bożego w Towarzystwie misyjnym św. Wincentego a Paulo (lazarystów), który z ramienia swego zgromadzenia zajmuje się troską o powołania w Afryce. Po mszach możemy wspomóc materialnie jego działalność misyjną.

2. Dziś po Mszy św. o 11:00, zapraszamy na duszpasterstwo dzieci.

3. W przyszłą niedzielę 12. maja oraz niedzielę 19. maja podczas Mszy św. o 11:00 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Prosimy, aby, jeżeli jest to możliwe, w te dni uczestniczyć we Mszach św. o innych godzinach. W tym tygodniu próby przed przyszłotygodniową uroczystością pierwszokomunijną: w poniedziałek, środę i piątek o 18:45 oraz w czwartek o 16:30. Spowiedź w sobota (11.05) o 14:00. ​I Komunia św. dla dzieci z ZSS nr 102 w przyszłą sobotę o 11:00. Spowiedź dla nich w piątek o 16:30.

4. Spotkanie grupy młodzieżowej we wtorek o 19:00.

5. Członków Wspólnota Żywego Różańca zapraszamy w środę na Mszę św. i spotkanie w kawiarence.

6. Młodzież z klasy 8 przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie w czwartek 9 maja po Mszy św. wieczornej

7. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek o 18:50 do sali białej. Rozważać będziemy dekret tzw. Soboru Jerozolimskiego (Dz 15).

8. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 11. Proszę mieć ze sobą stroje sportowe.

9. Nabożeństwa maryjne każdego dnia maja o 17:40. Ponadto w soboty i niedziele maja zapraszamy na wieczory maryjne przy krzyżu o 20:45.

10. W tym tygodniu biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek o 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę po Mszy św. porannej.

11. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Uzdrowienia Chorych w Smolicach oraz Sankturarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W programie także spotkanie z siostrami boromeuszkami, które właśnie w Trzebnicy mają swój dom generalny. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 18.05. Cena 70 zł. Zapisy w zakrystii.

12. Nasz parafianin – ks. Krzysztof Jaskólski zaprasza na Koncert Pieśni Wielkanocnych w wykonaniu studentów Salezjańskiego Duszpasterstwa Studentów FORT, poświęcony upamiętnieniu Arcybiskupa Antoniego Baraniaka oraz Błogosławionej Piątki Poznańskiej. Odbędzie się on w sobotę 11.05 o 19:00 w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wronieckiej 9 w Poznaniu.

13. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za uczestnictwo w sobotnim nabożeństwie ekspijacyjnym.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień