Na 31 Niedzielę Zwykłą 30.10. 2016

Ogłoszenia Parafialne Na 31 Niedzielę Zwykłą  30.10. 2016 r.

  1. Różaniec dziś o godz. 17.30, jutro po wieczornej Mszy Świętej, a dla dzieci jutro o godz. 17.00.
  2. W wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz 15.00. Na cmentarzach komunalnych będzie prowadzona zbiórka na renowację grobów Poznaniacy – Rossie.

W poniedziałek wieczorna Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.      Zapraszamy w sposób szczególny osoby, które wybierają się na cmentarz i nie będą miały możliwości w wtorek uczestniczenia w Eucharystii.

  1. W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00, oraz o godz 18.00 – za wszystkich, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy członków rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
  2. W środę o godz 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Spotkanie członków różańca za tydzień w środę 9 listopada po Mszy Świętej wieczornej.
  3. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa  św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym,     a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski na temat:                   „Pokój Tobie Polsko – Ojczyzno moja”.

W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza – dzień imienin w naszej parafii – odpust. Msze Święte o godz 8.00 i dodatkowa o godz 10.00. Suma odpustowa o godz 18.00 którą odprawi Ksiądz Profesor Bogdan Częsz.
Na zakończenie tej Mszy Świętej zostanie poświęcony nowy sztandar parafialny.
Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w tym wielkim parafialnym święcie. Zapraszam również dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii Świętej z rodzicami.

  1. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i piątek od godz. 16.00 do 18.00. Co 15 min dzieciom będzie udzielana Komunia Święta.
  2. W czwartek i piątek od godz 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa i Grupę Miłosierdzia Bożego.
  3. Młodzież z racji I piątku miesiąca przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00.
  4. W sobotę od godz 9.00 odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych wiekiem parafian.
  5. Za tydzień w sobotę o godz. 19.00 w kościele rodzinne wielbienie. Zapraszamy małżeństwa i rodziny.
  6. Za tydzień gościć będziemy kleryków naszego seminarium.
  7. Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej z klasy III za tydzień w niedzielę o godz. 16.00. Książeczki można nabywać w sklepiku.
  8. Za tydzień przed kościołem Caritas rozprowadzać będzie rogale marcińskie. Dochód z tych rogali będzie przeznaczony na przygotowanie wigilii dla bezdomnych.
  9. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiona przy ambonce. Codziennie od 2 listopada  pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
  10. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gość Niedzielny.
  11. Korowód Świętych w sposób szczególny dla dzieci jutro o godz. 17.00. Początek na wzgórzu św. Wojciecha.
  12. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zygmunt Wojciechowski w 85 r. życia, zam OPL 3, śp. Piotr Nowicki w 77 r. życia, zam. OPL 12, śp. Paweł Baumann w 33 r. życia,                        OPL 7, oraz śp. Mirosław Żehaluk w 101 r. życia, zam. ul. Serbska 10. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu…..