Na VI Niedzielę Wielkanocną 21. 05. 2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na VI Niedzielę Wielkanocną 21. 05. 2017 r.

 1. Dziś I Komunia Święta o godz. 10.30 i 12. 30 w kościele. Od poniedziałku do piątku biały tydzień o godz 18.00.
 2. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30.
 3. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy II Gimnazjum – grupa chłopców w środę o godz. 19.00.
 4. Sakrament bierzmowania w naszej parafii dla młodzieży klasy III Gimnazjum zostanie udzielony w piątek 2 czerwca o godz. 18.00. Próba dla młodzieży w wtorek i piątek o godz 19.00 w kościele. Spowiedź w piątek od godz 17.00 do 18.00.
 5. Od środy do czwartku w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa. Program nawiedzenia: w środę o godz 17.40 przywitanie na placu przed kościołem i uroczyste wniesienie obrazu do świątyni. O godz 18.00 – Msza Święta z zawierzeniem św. Józefowi dzieci, od godz 19.00 do 20.00 adoracja prowadzona przez młodzież, o godz 20.00 – Msza Święta dla małżonków z odnowieniem sakramentu małżeństwa – zapraszamy wszystkich małżonków niezależnie od stażu małżeńskiego. O godz 21.00 apel jasnogórski. W czwartek o godz 8.00 – Msza Święta z formularza o św. Józefie, o godz 10.00 – Msza Święta dla starszych, chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu chorych, od godz 15.00 do godz 16.00 obraz zostanie przewieziony do Domu Opieki Społecznej przy ul. Ugory, a o godz 16.30 – Msza Święta na zakończenie nawiedzenia z zawierzeniem św. Józefowi – wszystkich mężczyzn – zapraszamy młodzieńców, mężów, ojców i dziadków, oraz żony, matki i babcie do modlitwy w intencji swoim mężów, synów i wnuków. O godz 17.30 pożegnanie obrazu św. Józefa.
 6. Ze względu na festyn za tydzień w niedzielę Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 w kaplicy.
 7. Rocznica pierwszej Komunii Świętej za 2 tygodnie w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00. Prosimy jeśli to możliwe, aby dzieci przybyły w szatach liturgicznych. Spowiedz dla tych dzieci w I piatek miesiąca od godz 16.00 do 17.30.
 8. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie w sobotę 3 czerwca o godz. 12.30, powrót ok. północy. Szczegóły u ks. wikariusza.
 9. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego.
 10. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 12. W piątek po Bożym Ciele dnia 16 czerwca pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 40 zł. Zapisy w biurze.
 13. Stowarzyszenie Kulturalne Winogrady organizuje 1 lipca jednodniową wycieczkę do Szamotuł i Mniszki. Szczegóły na plakacie.
 14. Festyn parafialny będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę 28 maja od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kaplicą i kościołem, oraz w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Fatimy, komputer Laptop, tablet, przejazd ulicami miasta jako kierowaca z instruktorem samochodem Ferrari F430 o mocy 490 koni mechanicznych, rower, wizyta u kosmetyczki, fryzjera, stomatologa, masaż leczniczy, wizyta u kardiologa, oraz naczyniowca, kosiarka do trawy, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby jakiś nowy przedmiot, coś – ofiarować na loterię losową to prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać. Pragniemy bardzo serdecznie poprosić niewiasty o upieczenie placka na festyn. Rok temu było przeszło 120 blach i jeszcze zabrakło, dlatego tym bardziej zwracamy się z uprzejmą prośbą o tej dar słodkości. Słodkie pyszności będzie można w dniu festynu przed południem przynosić do kawiarenki. Mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy organizacji festynu, czyli ustawianiu namiotów i ławek to zapraszamy w sobotę na godz. 18.00. Plan festynu jest wywieszony przy kaplicy.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.