Na Uroczystość Trójcy Świętej 27. 05. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na Uroczystość Trójcy Świętej 27. 05. 2018 r.

 1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz 17.30 w kaplicy, od poniedziałku do środy w kościele po wieczornej Mszy Świętej.
 2. W środę zapraszamy na wieczorną mszę św. połączoną z I Nieszporami o Najśw. Sakramencie.

 

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, około godz 17.00 i o godz 19.30. Nie będzie mszy o godz 18.00.

Trasa procesji Bożego Ciała: rozpoczęcie o godz 16.00 w kościele.  Pierwszy i drugi ołtarz przy bloku ul. Wilczak 13, trzeci przy ul. Wilczak, a czwarty przed naszym kościołem. Na zakończenie procesji Msza Święta około godz. 17.00.

Bardzo Was prosimy o wywieszenie flag oraz o udekorowanie choć jednego okna w każdym         mieszkaniu. Flagi i emblematy można nabyć w naszym parafialnym sklepiku. Prosimy, aby dekoracje i flagi pozostały przez całą oktawę Bożego Ciała.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba przed kaplicą we wtorek o godz 18.30.

Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpocznie Msza Święta o godz 10.00 w parafii Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z udziałem neoprezbiterów. Po Mszy procesja uda się w kierunku Katedry Poznańskiej.

 

 1. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Wieczorna Msza Święta z Nieszporami, a po niej procesja eucharystyczna.
 2. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00 do 18.00, a dla młodzieży od godz 19.00 do 19.30.
 3. Msza Święta młodzieżowa w piątek o godz 19.30.
 4. Od piątku nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz 17.45.
 5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą.
 6. Wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie w sobotę. Zbiórka przed naszym kościołem o godz 12.30. Prosimy o młodzież o potwierdzenie poprzez dokonanie wpłaty, oraz o dostarczenie zgody od rodziców.
 7. Rocznica pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 10 czerwca o godz. 11.00.
 8. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 9. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
 10. Za tydzień zbiórka przed kościołem na KUL i Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie.
 11. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 12. Osoby, które pomagają w organizacji i przebiegu festynu zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej Mszy Świętej do kawiarenki.
 13. Za tydzień Wspólnota małżeństw i osób samotnych organizuje rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 15.00. W programie nabożeństwo czerwcowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 14. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Alojzy Jąder w 81 r. życia, zam. OPL 15. Zmarłego polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu…
 15. Dziś Festyn u Boromeusza od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem, oraz w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Lourdes, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u kardiologa, fryzjera, masaż leczniczy, kosiarka do trawy, złote serduszko, weekend z WV, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Niewiasty, które upiekły coś na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnego świętowania. Plan festynu jest wywieszony na  zewnątrz. Pierwsze losowanie około godz. 19.00, główne losowanie około godz. 20.30. Od godz. 19.30 będzie zabawiał nas Śląski Zespół Bez Nazwy. Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne ciasto. Przez cały czas festynu dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z różnych urządzeń znajdujących się w parku. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla Pod Lipami, Domowi Kultury Pod Lipami, jak również jednostce pomocniczej „Nowe Winogrady Południe” za piękną współpracę przy organizacji naszego święta.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.