na 30 Niedzielę Zwykłą 28. 10. 2018r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na misje, czyli na misjonarzy i tych wśród których posługują. Bóg Zapłać za gest solidarności i miłosierdzia wobec biednych.
 2. Różaniec dziś o godz. 17.30, od jutra do środy po wieczornej Mszy Świętej, a dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 17.00.
 3. Muzyczne wielbienie jutro o godz 19.00 w kaplicy.
 4. Spotkanie klubu: „Pod Dębem Karola” jutro po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. Gościem spotkania będzie ks. Kanonik Tadeusz Magas a temat: „ Męczennik naszych czasów – ks. Jerzy Popiełuszko”. Szczegóły na plakacie.
 5. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz 15.00. Na cmentarzach komunalnych będzie prowadzona zbiórka na renowację grobów Poznaniacy – Rossie.

W środę wieczorna Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych. Zapraszamy w sposób szczególny osoby, które wybierają się na cmentarz i nie będą miały możliwości w czwartek uczestniczenia w Eucharystii.

 1. W piątek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00, oraz o godz 18.00 – za wszystkich, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy członków rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 2. W czwartek i piątek od godz 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz piątek od 16.00 do 18.00. Co 15 min będzie dzieciom udzielana Komunia Święta.
 4. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta młodzieżowa.
 5. Nabożeństwo I soboty po porannej Mszy Świętej.
 6. W sobotę od godz 9.00 ks. Proboszcz i ks. Paweł odwiedzą z Komunią Świętą chorych i starszych wiekiem parafian, natomiast ks. Bartek za 2 tygodnie w sobotę 10 listopada.

W niedzielę uroczystość św. Karola Boromeusza – dzień imienin w naszej parafii – odpust.

Suma odpustowa w wigilię uroczystości to jest w sobotę o godz 18.00 którą odprawi Ksiądz dr Rafał Pajszczyk – vice oficjał sądu duchownego.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w tym wielkim parafialnym święcie. Zapraszam również dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii Świętej z rodzicami.

 1. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki można wrzucać do skrzynki, która od jutra będzie wystawiona przy ambonce. Codziennie od 4 listopada pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
 2. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, oraz Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 3. Pani radca prawny bezpłatnie będzie udzielać porad jutro w salce od godz 18.00 do 19.00.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysław Czarnecki w 80r. życia, zam. OPL 15, oraz Adela Kendziora w 92 r. życia, zam. ul. Winogrady. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu
 5. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Można nabyć książeczki do I Komunii Świętej.
 6. W środę odbędzie się w naszej parafii drugi Balik Wszystkich Świętych! Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami. Rozpoczniemy o godz. 17.00 modlitwą różańcową a następnie, w kawiarence przez około 1, 5 godz zabawa, połączona z prezentacją świętych.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.