III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 MAJA 2019

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na zorganizowanie tegorocznego festynu. Za każdy dar serca składamy Bóg Zapłać.
 2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy Świętej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 3. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 4. Muzyczne wielbienie z Wspólnotą Poznanie Jezusa w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 5. Spotkanie dla osób zaangażowanych w przygotowanie festynu we wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
 6. W środę uroczystość św. Stanisława – Głównego Patrona Polski.
 7. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii w środę o godz. 18.00. Po nabożeństwie majowym spotkanie grupy różańcowej w kaplicy.
 8. Zapraszamy na kolejne spotkanie w szkole JPII. Msza Święta w czwartek z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy konferencja którą wygłosi ks. Krystian Sammler.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i 3 Gimnazjum w piątek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa!
 10. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw. niedziela budowlana.
 11. Za tydzień I Komunia Święta dla dzieci z szkoły nr 102 o godz. 12.00 w kaplicy.
 12. Ze względu na festyn za tydzień w niedzielę Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 w kaplicy.
 13. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
 14. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Są różnego rodzaju albumy i inne artykuły mogące służyć jako prezenty pierwszokomunijne.
 15. Polecamy: Przewodnik Katolicki oraz Gościa Niedzielnego.
 16. Wspólnota małżeństw i osób samotnych organizuje dziś majówkę rodzinną nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 15.00. W programie nabożeństwo majowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 17. Festyn parafialny będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę 12 maja od godz. 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Medjugorie, komputer Laptop, tablet, rower, kosiarka do trawy, wizyta u kardiologa, stomatologa, kosmetyczki, fryzjera….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby ofiarować na loterię jakiś nowy przedmiot to prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Pragniemy zwrócić się z uprzejmą prośbą do niewiast o upieczenie placka na festyn. Słodkości będzie można przynosić za tydzień w niedzielę przed południem do kawiarenki. Mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy ustawianiu namiotów i ławek to zapraszamy w sobotę na godz. 18.00.
 18. Zapraszamy młodzież na wyjazd na Lednicę w sobotę 1 czerwca. Zapisy wraz z wpłatą 40 zł u ks. Bartłomieja.
 19. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Pod chórem na stoliku są wyłożone cytaty z Pisma św. do osobistej modlitwy. W tym roku czytamy Listy św. Piotra i List św. Jakuba.
 20. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bolesław Kamiński w 79 r. życia, zam. OPL 12, śp. Elżbieta Lis w 78 r. życia, zam. OPL 6, oraz śp. Wiesława Kupiec w 73 r. życia, zam. OPL 12. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu……..Dobry Jezu……

Drogim parafianom i miłym gościom życzymy pięknego świętowania.