Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P II NIEDZIELA ADWENTU 08 grudnia 2019

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. W przyszłym roku na 100 lecie urodzin Jana Pawła II, chcielibyśmy zbudować w naszej świątyni organy piszczałkowe z 24 głosami. W związku z tym pojawiły się nowe cegiełki jako pamiątkę włączenia się w to piękne Boże dzieło, które będzie można nabywać po Mszy Świętej przed kościołem. Budowa organów piszczałkowych w naszej świątyni to koszt około 250 tys zł. Organy chcielibyśmy poświęcić w sobotę 16 maja o godz 18.00. Przygotowaliśmy też dwa rodzaje cegiełek z piszczałką i tabliczką jako pamiątkę włączenia się w budowę. Cegiełka srebrna za 500zł, a złota za 1000zł. Te cegiełki przez kilka miesięcy będzie można nabywać w zakrystii lub biurze. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach.

Wszystkim dobrodziejom składamy Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Dziś godzina łaski od 12.00 do 13.00. Zapraszamy do naszej kaplicy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. Zapraszamy na roraty:
  • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 18.00
  • codziennie 15 min przed rannymi roratami godzinki ku czci Matki Bożej
 3. Muzyczne wielbienie ze „Wspólnotą Poznanie Jezusa” w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 4. Spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
 5. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w wtorek po wieczornej mszy Świętej w kawiarence. O godz 17.15 adoracja prowadzona przez tę Wspólnotę.
 6. Spotkanie parafialnej grupy Caritas w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 7. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania: klasa 8 we wtorek o godz 19.00, klasa 7:grupa chłopców w środę o godz 19.00, a grupa dziewczyn w czwartek o godz 19.00.
 8. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:
  1. klasa I – wtorek o godz. 18.00
  2. klasa II i III – czwartek o godz. 18.00
  3. szkoła 102 – piątek o godz. 17.00
 9. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 10. Wspólnota małżeństw i osób samotnych zaprasza na adorację – rodzinne wielbienie przed Najświętszym Sakramentem w piątek na godz 19.30. Po spotkaniu kawa w kawiarence.
 11. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz 19.00 w kawiarence.
 12. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 13. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, kalendarze, różnego rodzaju artykuły świąteczne, płyta z kolędami chóru Canticorum, oraz zestawy kolędowe.
 14. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym i opłatki na stół wigilijny.
 15. Ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ich wyjazd wakacyjny.
 16. Caritas parafialna przez cały tydzień prowadzi akcję: zbiórka żywności „kilogram dla potrzebujących rodzin z naszej parafii na święta”. Dary można składać do kosza, który znajduje się w kaplicy pod figurą św. Antoniego. Bóg Zapłać za ten dar miłosierdzia.
 17. W dniach od 27 kwietnia do 2 maja pragniemy zorganizować 6 dniową parafialną pielgrzymkę na Ukrainę. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zostało nam 11 miejsc.
 18. Pani radca prawny Basia będzie bezpłatnie udzielać porad w poniedziałek od godz 18.00 w kawiarence.
 19. Caritas po raz 10 organizuje wigilię dla około 1400 osób na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla samotnych i zwrócili się do nas o pomoc w upieczeniu dowolnego ciasta bez kremu. Placki te będzie można przynosić w niedzielę 22 grudnia do godz 16.00 do naszej kawiarenki. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, lub biurze do czwartku bo musimy podać ilość blach.
 20.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marian Przybyłek w 68 r. życia, zam. ul. Serbska 5, oraz sp. Irena Gordon w 86 r. życia, zam. ul. Wilczak 18. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……

Zapraszamy na roraty i życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia