Na I Niedzielę Wielkiego Postu 01. 03. 2020r.

Od dziś do środy przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które głosi
ks. Marek Dudek – superior Księży Filipinów z Gostynia. 

Msze święte z kazaniem rekolekcyjnym codziennie
o godz 10.00 i o godz 18.00.

Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą Świętą.

Dodatkowo zapraszamy na spotkanie z rekolekcjonistą:

– w poniedziałek na godz 19.00 – małżeństwa

– w wtorek na godz 19.00 rodziców dzieci I,II i III klasy

– w środę na godz 19.00 – młodzież.

 

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas. Bóg Zapłać za ten gest miłosierdzia wobec osób potrzebujących pomocy.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 3. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii w środę o godz 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie w kawiarence.
 4. Spotkanie dla młodzieży klasy VII i VIII jako przygotowanie do bierzmowania w środę o godz 19.00.
 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi ks. Krystian Sammler.
 2. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, oraz w piątek od 16.00 do 18.00. Dzieciom co 15 min będzie udzielana Komunia Święta.
 3. Spowiedź dla młodzieży w piątek od godz 19.00 do 19.30.
 1. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla dzieci o godz. 17.00
  •    dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  •    dla młodzieży o godz. 19.30
 1. W sobotę po rannej Mszy Świętej nabożeństwo I soboty. Od godz 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią Świętą.
 2. Za tydzień 2 niedziela miesiąca tzw: niedziela budowlana.
 3. Za tydzień na Gorzkie Żale zapraszamy dzieci I Komunijne wraz z rodzicami. Po Gorzkich Żalach Msza Święta.
 4. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego, oraz książeczkę „ 40 dni z Bogiem – pomocnik wielkopostny” w cenie 3,50zł
 5. Koperty na daninę diecezjalną zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać.
 6. Serdeczne Bóg Zapłać składamy kolejnym 4 rodzinom i osobom samotnym, które włączyły się w budowę organów piszczałkowych poprzez nabycie cegiełek – 2 złotych i 2 srebrnych. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach. Organy chcemy poświęcić w maju na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II.
 7. Zapraszamy do parafialnego sklepiku.
 8. W niedzielę 7 czerwca pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego ks. kard Stefana Wyszyńskiego. Zapisy w biurze.
 9. Wielki Post jest okresem wzmożonej aktywności duchowej. Dlatego zapraszamy do włączenia się w dobre przeżycie tego czasu poprzez różnego rodzaju postanowienia. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją dobrych uczynków na Wielki Post.
 10. Jako nasze przygotowanie do peregrynacji Ikony Jasnogórskiej zapraszamy w każdą sobotę Wielkiego Postu na godz 20.30 na pół godz nabożeństwo zakończone Apelem Jasnogórskim. W najbliższą sobotę zapraszamy parafian mieszkających na os. Pod Lipami w blokach od 6 do 10. Plan kolejnych sobót jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.
 11. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Krystyna Lisiecka w 87 r. życia, zam. OPL 13. Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..
 12. Dziś po Mszach Świętych można w biurze odbierać karty na lipcowe i sierpniowe półkolonie.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu