Na IV Niedzielę Wielkiego Postu 22. 03. 2020 r.

 1. Gorzkie Żale odwołane. Msza Święta dodatkowa w niedzielę o godz. 16.45.

 1. Ze względu na zaistniałą sytuację wywołaną koronawirusem wszystkie spotkania duszpasterskie oraz apele sobotnie zostały zawieszone.

 1. Polecamy Przewodnik Katolicki.

 1. Za składane ofiary na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać.

 1. Codziennie o godz. 20.30, my kapłani, modlimy się sami w naszej świątyni na różańcu za chorych oraz o szybkie ustanie epidemii. Zachęcamy do łączności z nami w modlitwie w swoich domach za pośrednictwem Internetu.

 1. Nasza parafia ma swój kanał na YouTube. W wyszukiwarkę należy wpisać „Boromeusz Poznań” i kliknąć „Transmisja na żywo”. Transmitujemy wszystkie msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła. To dla nas bardzo ważne, abyśmy byli razem w tym czasie.

 1. Codziennie o godz. 17.15 koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania epidemii transmitowana z naszego kościoła.

 1. W piątek o godz. 20.00 będziemy transmitować Drogę Krzyżową z naszego kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez Internet.

 1. Ojciec Święty Franciszek udzielił odpustu zupełnego tym wiernym, którzy będą modlić się w intencji ustania epidemii i umocnienia tych, którzy cierpią z jej powodu oraz w intencji zbawienia wiecznego zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem. Odpust zupełny to pomoc, jakiej udziela Kościół, aby przeżywać epidemię w duchu wiary i osobistego nawrócenia. By go otrzymać należy odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu, uczestniczyć we Mszy poprzez środki masowego przekazu lub po prostu pomodlić się.

 1. Zachęcamy do częstego odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej oraz Facebook’a. Znajdują się tam bieżące informacje i materiały, które pomogą nam przeżyć ten czas w łączności z Bogiem i naszą parafią.

 1. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Witold Wilk w 70 r. życia, zam. OPL 10, śp. Zdzisław Antkowiak w 64 r. życia, zam. OPL 2, oraz śp. Bogdan Warzycha w 72 r. życia, zam. OPL 3 . Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..

Niech Boża Opatrzność czuwa nad nami i módlmy się o ustanie epidemii.