Na Niedzielę Palmową 5. 04. 2020 r.

  1. Msza Święta dodatkowa dziś o godz. 16.45.
  1. Ze względu na zaistniałą sytuację wywołaną epidemią wszystkie spotkania duszpasterskie odwołane.
  2. Przypominamy, że nasza parafia ma swój kanał na YouTube. W wyszukiwarkę należy wpisać „Boromeusz Poznań” i kliknąć „Transmisja na żywo”. Transmitujemy wszystkie msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła. To dla nas bardzo ważne, abyśmy byli razem w tym trudnym czasie.

 

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek – Uroczysta Msza Święta o godz 18.00.

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz 18.00. Adoracja przy grobie do godz 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy i nie można korzystać z dyspensy.

Wielka Sobota – od godz 8.00 do 20.30 adoracja przy grobie.

Ze względu na trwającą epidemię nie będzie w kościołach święcenia potraw na stół wielkanocny. Prosimy, aby najlepiej ojciec rodziny przed śniadaniem wielkanocnym odmówił modlitwę, która znajduje się na naszej stronie internetowej, lub na www.swietawdomu.pl
można pobrać także tutaj: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW (ŚWIĘCONKA) 2020

 

Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty o godz 21.00.  

 

Kochani z wielkim smutkiem to mówię, ale proszę Was zostańcie w czasie Triduum Paschalnego w domach i bądźcie z nami poprzez transmisje internetową. Pamiętajmy, że w czasie tych uroczystości, jak również w czasie sobotniej adoracji w kościele może być tylko 5 osób.

 

Jeśli nic się nie zmieni to od Niedzieli Wielkanocnej zostanie przywrócona liczba do 50 osób w czasie Mszy Świętej.

 

 

  1. Informujemy, że ks. Arcybiskup przedłużył dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej eucharystii do odwołania.
  2. Informacje dotyczące spowiedzi w czasie epidemii są zamieszczone na naszej stronie internetowej.
  3. Za składane ofiary na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać.
  4. Codziennie o godz. 20.30, my kapłani, modlimy się sami w naszej świątyni na różańcu za chorych oraz o szybkie ustanie epidemii. Zachęcamy do łączności z nami w modlitwie w swoich domach za pośrednictwem Internetu.
  5. Codziennie o godz. 17.15 koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania epidemii transmitowana z naszego kościoła.
  6. Pielgrzymka na Ukrainę została przesunięta i daj Boże, że uda się ją zorganizować   od 21 do 26 września br.
  7. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wanda Wodarz w 90 r. życia, zam. OPL2, śp. Michalina Janz w 83 r. życia, zam. OPL 12, oraz śp. Bogumiła Frąckowiak                                w 78 r. życia, zam OPL 10. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..

 

Niech Boża Opatrzność czuwa nad nami i módlmy się o ustanie epidemii.