Niedziela Miłosierdzia 19. 04. 2020 r.

 1. Dziś uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 transmitowana przez internet.

Dziś można uzyskać odpust zupełny:

 1. Dla tych, którzy łączą się za pomocą internetu należy: wzbudzić akt żalu doskonałego, podczas uczestnictwa w Eucharystii wzbudzić akt komunii św. duchowej i odmówić w tym dniu koronkę do Bożego Miłosierdzia z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym.
 2. W kościele: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach Papieża oraz zmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym.

 

 1. Ze względu na złagodzenie restrykcji związanych z epidemią, od jutra na Mszach Świętych uwzględniając kaplicę będzie mogło uczestniczyć  45 osób.
 2. Jutro 18 rocznica ingresu do katedry ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Prosimy o modlitwę intencji Metropolity.
 3. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski.
 4. Ze względu na zaistniałą sytuację wywołaną epidemią wszystkie spotkania duszpasterskie odwołane.
 5. Przypominamy, że nasza parafia ma swój kanał na YouTube. Transmitujemy na żywo wszystkie msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła.
 6. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce. Bóg Zapłać.
 7. My kapłani – sami codziennie modlimy się o godz 20.30 na różańcu o ustanie epidemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Waldemar Budny w 74 r. życia, zam. Wilczak 4b, śp. Janusz Godlewski w 84 r. życia, zam. ul. Zagrodnicza, oraz śp. Andrzej Bossarde w 84 r. życia, zam. OPL 15. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu……Dobry Jezu……