Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31. 05. 2020 r.

 1. Ważne informacje z Dekretu Arcybiskupa Metropolity dotyczące duszpasterstwa w czasie pandemii po zniesieniu limitu uczestników:
 2. Z dniem 30 maja br. przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów.

Należy zachować dotychczas nakazane zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny, jak również zasady dotyczące udzielania Komunii Świętej i sprawowania sakramentu pokuty.

 1. Dyspensa

Do niedzieli 31 maja br. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej udzielona wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

 1. Od niedzieli 7 czerwca obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:
 2. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
 3. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
 4. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

Zachęcam usilnie wiernych do udziału w Mszach Świętych oraz do korzystania z sakramentu pokuty.

 1. Czas Komunii wielkanocnej

Przedłużam czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcam gorąco Archidiecezjan, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św.

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 2. Jutro święto Matki Kościoła. Dodatkowa Msza Święta o godz 10.00.
 3. Spotkanie z młodzieżą i rodzicami kandydatów do bierzmowania z klasy VIII w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych w celu ustalenia nowego terminu uroczystości we wtorek o godz. 19.00.
 5. W środę o godz 18.00 Msza Święta za Wspólnotę Żywego Różańca, Ojczyznę i naszą parfię.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz 17.00 do 17.50.
 7. W sobotę po rannej Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające.
 8. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać!
 9. Biuro parafialne przez okres epidemii czynne od poniedziałku do piątku przez 15 min po rannej i wieczornej Mszy Świętej.
 10. Serdeczne Bóg Zapłać składamy 3 rodzinom, które nabyły: 1 złotą i 2 srebrne cegiełki jako pamiątkę włączenia się w budowę organów. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach.
 11. My kapłani – sami codziennie do 11 czerwca modlimy się o godz. 20.30 na różańcu o ustanie epidemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez transmisję internetową.
 12. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Miłujcie się, oraz Gość Niedzielny.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Jest czynny tylko w niedziele od godz. 8.45 do 13.15.
 14. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Irena Narzekalska w 75 r. życia, zam. OPL 12. Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia