Na 24 Niedzielę Zwykłą 13. 09. 2020r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. W ostatnim czasie kolejne piszczałki zostały zamontowane. Z 24 głosów uruchomione zostały już 6. Przed kościołem można nabyć cegiełki z wizualizacją jako pamiątkę włączenia się w to piękne dzieło, a cegiełki srebrne lub złote w zakrystii lub w biurze parafialnym. Organy chcemy poświęcić 22 października w wspomnienie św. Jana Pawła II. 

Wszystkim dobrodziejom składamy Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Dziś z racji 13 dnia miesiąca po Mszy Świętej o godz 18.00 nabożeństwo fatimskie.
 2. Dziś po Mszy Świętej o godz 19.30 spotkanie młodzieży klasy VII i VIII wraz z rodzicami, jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 3. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w wtorek wspomnienie M. Bożej Bolesnej.
 4. Muzyczne wielbienie ze Wspólnotą Poznanie Jezusa w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 5. We wtorek o godz 19.00 w kaplicy spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które mają przystąpić do I Komunii Świętej w sobotę 26 września o godz 12.00.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci klas I, II i III jako przygotowanie do Komunii w środę o godz 19.00 w kaplicy.
 7. Spotkanie katechetów naszej parafii w czwartek o godz 19.00 w kawiarence.
 8. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w piątek o 19.00 w kawiarence.
 9. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. Zbiórki są w soboty o godz. 9.00 dla młodszych i w poniedziałki o 19.30 dla starszych (po VII klasie SP).
 10. Za tydzień zbiórka przed kościołem na Grób Pański w Jerozolimie, oraz przed kościołem odbędzie się promocja książki.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.
 12. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Eleonora Wolniewicz w 100 r. życia, zam. OPL 11, śp. Marek Mańkowski w 61 r. życia, zam. OPL6, śp. Irena Skitek w 84 r. życia, zam. ul. Wójtowska, oraz śp. Genowefa Kulczyńska w 92 r. życia, zam ul. Winogrady. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu……Dobry Jezu…..
 14. W piątek święto Stanisława Kostki – dzień imienin ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Msza Święta w Katedrze Poznańskiej w intencji solenizanta o godz 10.00.
 15. Przypominamy, że Komunię św. na rękę spożywamy od razu w obecności kapłana w postawie stojącej. Komunię przyjmujemy na lewą rękę, prawą rękę mamy pod lewą i Komunię św. bierzemy do ust prawą ręką.

 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.