Na 30 Niedzielę Zwykłą 25 października 2020r.

 1. Na koniec Tygodnia Misyjnego, dziś przed kościołem zbiórka do puszek na misje i misjonarzy. Bóg Zapłać za ten dar serca.
 2. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00.
 4. Z uwagi na wprowadzenie strefy czerwonej do odwołania zawieszone zostają spotkania wszystkich grup duszpasterskich w naszej parafii.
 5. W sobotę od godz. 9.00 Ks. Proboszcz i ks. Bartek odwiedzą chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą, natomiast ks. Paweł swoich chorych odwiedzi za 2 tygodnie, czyli w sobotę 7 listopada.
 6. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego oraz zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 7. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać!
 8. Serdeczne Bóg Zapłać składamy 2 rodzinom, które nabyły 1 srebrną i 1 złotą cegiełkę jako pamiątkę włączenia się w budowę organów. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach.
 9. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 10. Sygnalizujemy, że 2 listopada w poniedziałek we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona za wszystkich, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy członków rodzin do wspólnej modlitwy.
 11. Przy wyjściu z kościoła, na stole są wyłożone karteczki na Wymienianki. Czytelnie wypisane kartki można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiona przy ambonce. Od 2 listopada codziennie o 17.30 na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
 12. Ksiądz Arcybiskup zachęca wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” uroczystości Wszystkich Świętych. Z powodu epidemii 1 listopada na cmentarzach poznańskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa za Zmarłych.

W tym roku Ojciec święty wydał specjalny dekret dot. Odpustu za zmarłych. Można go uzyskać w ciągu całego miesiąca listopada, spełniając podstawowe warunki: przystąpić do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówić na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego. Dla osób starszych i będących w kwarantannie: uczestnictwo we Mszy Św. za pomocą środków społecznego przekazu, przyjęcie komunii duchowej wraz z odmówieniem modlitwy za Zmarłych (Różaniec, Koronka lub inna modlitwa przed wizerunkiem Pana Jezusa lub Maryi) lub też wypełnienie uczynków miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień, a kiedy będzie to możliwe przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii Św.

 1. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Joanna Wyka w 82 r. życia, zam. OPL 8. Zmarłą parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu….

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego tygodnia.