III NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Wczoraj Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił nasze organy. Przed kościołem można jeszcze nabyć cegiełki z wizualizacją jako pamiątkę włączenia się w to piękne dzieło, a cegiełki srebrne lub złote w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Serdecznie Bóg Zapłać składamy rodzinie, która w tym tygodniu nabyła złotą cegiełkę. Wszystkim dobrodziejom dziękujemy – Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Zapraszamy na roraty:
  • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00,
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00
  • codziennie 15 min przed rannymi roratami godzinki ku czci Matki Bożej
 2. Od jutra do środy o godz. 6.30, 10.00 i 18.00 rekolekcje adwentowe, które będzie głosił ks. Bartek. Bardzo serdecznie zapraszamy .
 3. W sobotę od godz 9.00 ks. Bartek i ks. Paweł odwiedzą swoich chorych z Komunią Świętą.
 4. Chorych i starszych wiekiem parafian ze spowiedzią i Komunią Świętą świąteczną, do których nie przychodzimy w I sobotę miesiąca pragniemy odwiedzić w najbliższą sobotę od godz. 10.00. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.
 5. Katedra Muzyki Kościelnej Poznańskiej Akademii Muzycznej zaprasza na koncert adwentowy – Ut cognoscamus viam tua (Abyśmy poznali Twoją drogę), który odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek, tj. 17 grudnia, po Mszy św. o godz 18:00 i zaprezentują się studenci i pedagodzy. W programie znajdzie się muzyka wokalna i organowa (w wykonaniu także naszego pana organisty). Oczekiwanie na Mesjasza-Zbawiciela cechuje cierpliwość, która towarzyszy także rozpoznawaniu dróg, które nam przygotował. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. W tym roku nie ma papierowych postanowień adwentowych. Zapraszamy jednak do wysłuchania krótkich rozważań z zadaniem do wykonania na każdy dzień, które znajdują się na naszym parafialnym kanale Youtube (w wyszukiwarkę wpisujemy Boromeusz Poznań i dalej zakładka Adwent 2020).
 7. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, kalendarze, różnego rodzaju artykuły świąteczne, oraz zestawy kolędowe.
 8. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym i opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na dokończenie prac przy organach. Do opłatków dołączony jest również list gdzie na jednej stronie jest przygotowany schemat przeżycia wieczoru wigilijnego, a na drugiej plan kolędy, która w tym roku będzie przeżywana inaczej bo w naszym kościele. Zabierzmy opłatki także dla tych, którzy z różnych przyczyn przyjść nie mogą.
 9. Ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ich wyjazd wakacyjny.
 10. Konferencja Episkopatu Polski na czele z przewodniczącym ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim zachęca do oddawania osocza po przebytej chorobie Covid 19. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Leon Kozłowski w 91 r. życia, zam. OPL 12, śp. Jerzy Woźniak w 84 r. życia, oraz śp. Roman Owczarzak w 83 r. życia, zam ul. Wilczak 18. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……

Zapraszamy na roraty i życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia