Na IV Niedzielę Wielkiego Postu 14. 03. 2021r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Ofiary przeznaczone będą na odnowienie kaplicy i salek parafialnych, oraz dokończenie prac związanych z naszymi organami. W ostatnim czasie za styczeń i luty zapłaciliśmy za ogrzewanie kościoła i domu duszpasterskiego przeszło 13 tys, oraz rozpoczęliśmy prace z odnowieniem salek i kaplicy.

Przed kościołem można jeszcze nabyć cegiełki z wizualizacją organów. Pragniemy w najbliższym czasie też wymalować 2 duże obrazy do kościoła: Jezusa Miłosiernego i św. Faustyny.

Wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom składamy Wielkie Bóg Zapłać. Dziękujemy również za ofiary złożone na konto parafialne, oraz składamy serdeczne Bóg Zapłać rodzinie, która nabyła złotą cegiełkę tym samym włączając się w budowę naszych organów.

Od dziś do środy przeżywamy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. proboszcz Marcin Węcławski.

 Msze święte z kazaniem rekolekcyjnym codziennie przed południem o godz 8.00 i 10.00, a po południu o godz 18.00 i 19.30.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą Świętą.

 

 1. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 2. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klasy III w poniedziałek, wtorek i środę o godz 19.30 w kościele.
 3. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dodatkowa msza św. o godz. 10.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje post.
 4. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
 • dla dzieci o godz. 17.00
 • dla młodzieży o godz. 19.30
 1. Za tydzień zbiórka przed kościołem na jałmużnę postną, oraz na kwiaty do grobu Pańskiego.
 2. Siostry Elżbietanki, które prowadzą jadłodajnie dla biednych i bezdomnych zwróciły się z prośbą o zbiórkę w naszej parafii trwałej żywności. Dary serca będzie można przez cały tydzień przynosić do kosza który jest wystawiony w kaplicy. Za każdy gest miłości i miłosierdzia wobec potrzebujących pomocy składają serdeczne Bóg Zapłać.
 3. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 4. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są różnego rodzaju artykuły świąteczne.
 5. Koperty na daninę diecezjalną zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać.
 6. Zapraszamy do włączenia się w dobre przeżycie Wielkiego Postu poprzez skorzystanie z przygotowanych postanowień. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją dobrych uczynków na ten tydzień. Zabieramy 1 kartkę i we wskazanym dniu realizujemy postanowienie.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Conrad w 89 r. życia, zam. Ugory, śp. Tadeusz Dokrzewski w 72 r. życia, zam. ul. Wilczak 13, oraz śp. Kazimierz Marciniak w 86 r. życia, zam. OPL 7. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..

Drogim Parafianom i miłym gościom

życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu