Na V Niedzielę Wielkiego Postu 21. 03. 2021r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na jałmużnę postną, oraz na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg Zapłać za gest miłości i miłosierdzia.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 3. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00.
 1. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
 • dla dzieci o godz. 17.00
 • dla młodzieży o godz. 19.30
 1. W sobotę od godz 9.00 ks. Proboszcz i ks. Paweł, a ks. Bartek od godz 11.00 odwiedzą swoich chorych do których chodzą w I sobotę miesiąca z spowiedzią i Komunią Święta wielkanocną.
 2. W sobotę też pragniemy odwiedzić chorych i starszych wiekiem parafian do których nie chodzimy w I sobotę miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.
 3. W sobotę od godz 9.00 do 11.00 w kawiarence będzie możliwość zamówienia alby dla dzieci które 9, 15 i 16 maja w naszej parafii mają przystąpić do  I Komunii Świętej.
 4. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Podczas każdej mszy świecenie palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem, a ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów za ogrzewanie kościoła, oraz na odnowienie kaplicy i salek parafialnych.
 5. Jeszcze dziś można włączyć się w zbiórkę na jadłodajnię dla biednych. Dary można przynosić do kaplicy. Bóg Zapłać wszystkim którzy okazali gest miłosierdzia wobec potrzebujących pomocy.
 6. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 7. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są różnego rodzaju artykuły świąteczne.
 8. Koperty na daninę diecezjalną zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać. Nasza parafia do zapłacenia za daninę diecezjalną ma kwotę przeszło 14 tys. zł.
 9. Przy wyjściu z kościoła w koszyku są wyłożone karteczki z propozycją dobrego uczynku na kolejny tydzień Wielkiego Postu.
 10. W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Julianna Jaguś w 83 r. życia, zam. OPL 11, oraz śp. Pelagia Derda w 88 r. życia, zam. OPL 13. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..

 

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu