XVIII Niedziela Zwykła – 01 SIERPNIA 2021

W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy
kanonika Tomasza Rena,
który z dniem 01 sierpnia 2021 obejmuje urząd proboszcza naszej parafii.

Zapewniamy Cię o naszym modlitewnym wsparciu oraz o otwartości na nowe inicjatywy duszpasterskie i gotowości do działania. Ufamy, że dalej uda nam się współtworzyć to dzieło, jakim jest nasza młoda Wspólnota w duchu wzajemnej miłości, szacunku i pasterskiego oddania.

Przyzywamy nad Tobą wstawiennictwa św. Karola Boromeusza – Patrona naszego kościoła i Parafii, a także św. Jana Pawła II, którego tutaj czcimy oraz polecamy Cię przemożnemu wstawiennictwu Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła i Matki Kapłanów.

_____________________________________________________________________

 

  1. Od dziś (1.08) od godz. 12.00 do jutra północy we wszystkich kościołach parafialnych możemy uzyskać jeden raz odpust Porcjunkuli za siebie lub jedną osobę zmarłą. Warunki do odpustu: pobożnie nawiedzić kościół parafialny z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Skorzystajmy z tego daru łaski.
  1. W środę o godz. 18.00 msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i Parafii. 
  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja i spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00.
    W sobotę przed mszą poranną śpiewamy Godzinki, po mszy św. nabożeństwo I soboty. Nie ma odwiedzin chorych.
  1. W niedziele lipca i sierpnia Msza Święta wieczorna tylko o godz. 20.00. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.
  1. Polecamy Przewodnik Katolicki oraz Gościa Niedzielnego.
  1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
  1. Serdeczne podziękowania kierujemy do Parafian i wszystkich delegacji z Osiedla Pod Lipami za wszelkie przejawy życzliwości i przyjaźni w kierunku ks. Grzegorza podczas piątkowej mszy dziękczynnej. Za złożoną ofiarę i piękną postawę wspólnotowego życia ks. Grzegorz składa serdeczne Bóg Zapłać!
  1. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Łukasz Góral, w 37 r. życia, zam. OPL 3. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie …

 

Wszystkim życzymy pięknego świętowania Dnia Pańskiego