XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 roku

 1. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania:
 • Katechetów we wtorek na godz. 19.00
 • Ministrantów starszych we wtorek po Mszy św. wieczornej
 • Radę Duszpasterską w czwartek na godz. 18.45
 • Ministrantów młodszych w sobotę na godz. 11.00
 1. W środę obchodzimy święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dziś przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na cierpiących w Afganistanie. „Od kilku tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.” Bóg zapłać za wsparcie tych ważnych spraw!
 3. Od dzisiejszej niedzieli swoją działalność po wakacjach wznawia nasz parafialny sklepik religijny. Bardzo zapraszamy.
  Jednocześnie polecamy książkę na jesienne wieczory: „Księża na księżyc! Tylko co dalej?” Autorstwa Ks. Piotra Pawlukiewicza. Do nabycia już w przyszłą niedzielę w naszym parafialnym sklepiku.
 1. Organizujemy zbiórkę elektrośmieci. Do najbliższego czwartku wieczora można przynosić koło wejścia do kaplicy zbywające elektrośmieci. Caritas Archidiecezji Poznańskiej w piątek rano zabierze elektrośmieci i z pozyskanych funduszy zakupi opał na zimę ubogim. Cel zatem bardzo szlachetny, dlatego bardzo wszystkich zachęcamy do włączenia się do akcji i przyniesienia zbędnych elektrośmieci.
 2. Radca prawny będzie udzielał bezpłatnych porad w najbliższy piątek 10 września od 10.00 do 11.00.
 3. W przyszłą niedzielę – druga niedziela miesiąca – będziemy modlić się za dobrodziejów naszej parafii a podczas Mszy św. zbierać będziemy dobrowolne ofiary na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
 4. Polecamy Przewodnik Katolicki oraz Gościa Niedzielnego.
 5. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość względem nas nowych duszpasterzy, a także za wszelką ofiarność względem naszej parafii. Bóg zapłać!
 6. Ukazała się książka o salezjańskiej parafii św. Jana Bosko na Winogradach w czasach PRL. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Sadowska w 77 r. życia, zam. Winogrady, śp. Wojciech Niedziela w 61 r. życia, zam. OPL 4, śp. Wanda Kłosińska  w 80 r życia, zam. OPL 5, śp. Lidia Radke – Burda w 94 r. życia, zam. ul. Gromadzka, śp. Barbara Gsodam-Hryniewiecka w 96 r. życia, zam. ul. Na Szańcach, Grażyna Pielach  w 73 r. życia, zam. OSP 14.

Polecamy Ich Miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej Parafii życzymy dobrej niedzieli

 i dobrego nowego tygodnia. Szczęść Boże!