4. Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021

 1. Rozpoczęliśmy ostatni już tydzień adwentu.

Nie ustawajmy w gorliwości. Dziękujemy za obecność na porannych i wieczornych roratach. Zapraszamy dalej do wspólnego zmagania się o piękno wiary i życia, przygotowując jednocześnie serce dla przychodzącego Pana.

U Boromeusza w poniedziałki są niespodzianki 🙂

W tym tygodniu roraty:

 • dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Śpiew godzinek o godz. 6.10.
 • dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami.
 1. Opłatki można nabyć dziś i każdego dnia po Mszach św. w zakrystii.
 2. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko po Mszach św.
 3. W najbliższy poniedziałek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. To bardzo ważny czas dla naszej Wspólnoty. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w tym czasie i skorzystania ze spowiedzi.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 5.30 do godz. 19.00 (z przerwą na Msze św.)

Spowiedź będzie według następującego planu:

 • 6.00 do 6.25 – Ks. Amadeusz, Ks. Jakub i ks. proboszcz
 • 6.30 do 8.00 – ks. Jakub
 • 8.00 do 10.00 – Ks. Amadeusz
 • 10.00 do 12.00 – Ks. Bartosz Strugarek (zaproszony gość), ks. proboszcz
 • 12.00 do 14.00 – Ks. Jakub
 • 14.00 do 16.00 – ks. Amadeusz
 • 16.00 do 17.30 – ks. Ks. Jakub, ks. Bartosz Strugarek, ks. proboszcz
 • 17.30 do 18.00 – ks. Amadeusz
 • 18.00 do 19.00 – ks. Bartosz Strugarek, ks. proboszcz
 1. Dziś do naszej parafii Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju. Można je zabrać do swoich domów, w najbliższy poniedziałek przez cały dzień, kiedy będzie trwała adoracja. Prosimy przynieść własne świece lub znicze.
 2. W najbliższy czwartek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu ważne spotkania dla ministrantów i kandydatów:
 • ministranci starsi we wtorek o godz. 19.00,
 • kandydaci na ministrantów i ministranci młodsi w czwartek o godz. 17.00,
 1. Czas Świat w naszej parafii:
 • Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych odbędzie się na probostwie 24 grudnia o godz. 16.00
 • Pasterki o godz. 20.00, 22.00 i 24.00
 • Msze św. w I i II Święto Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę
 • w drugi dzień Świat zbiórka przed kościołem na KUL i szkoły Katolickie
 • w drugi dzień Świąt (niedziela) obchodzimy uroczystość Najświętszej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Z tej okazji na Mszach św. o godz. 8.00, 12.15 i 18.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Małżeństwa prosimy, aby usiadły na tych Mszach św. koło siebie.
 • od drugiego Święta przez 9 dni w naszym kościele o godz. 17.30 będzie trwała Nowenna do Dzieciątka Jezus
 1. Według zaleceń Kurii Metropolitalnej w tym roku wizyty duszpasterskie tzw. kolędy, będą odbywały się według następującego planu:
 • od poniedziałku 3 stycznia na godz. 18.00 będziemy zapraszać mieszkańców ulic i osiedla na Msze, w czasie których będziemy modlić się za mieszkańców danych ulic i osiedla. Każdorazowo w programie tego spotkania będzie: wspólna Msza św., błogosławieństwo, pogadanka i krótkie kolędowanie. Szczegóły zostaną podane w niedzielę 26 grudnia.
 • na specjalne zaproszenie księża pójdą z wizytą kolędową do zaproszonych domów. Te wizyty będą odbywały się bez ministrantów. Osoby pragnące zaprosić kapłanów prosimy o wypełnienie najlepiej dziś (najpóźniej do niedzieli 26 grudnia) formularza zaproszenia. Księża skontaktują się z osobami zapraszającymi wyznaczając termin spotkania kolędowego.

10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

11. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga po wieczną nagrodę nasi parafianie śp. Alicja Rybarczyk w 74 roku życia, zamieszkała OPL 7, śp. Małgorzata Łysiak w 70 roku życia, zamieszkała ul. Wilczak, śp. Marek Lemański w 58 roku życia, zamieszkały OPL 13 i śp. Halina Mirecka w 85 roku życia, zamieszkała OPL 7.Polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

12. Wszystkim życzymy dobrego przygotowania do Świąt i jak najlepszego ich przeżycia. Szczęść Boże!