7. Niedziela Zwykła 20 lutego 2022 roku

 1. W kościele aktualnie trwa synod, który„ma na celu inspirować ludzi do marzenia o Kościele, którego część stanowimy, a także rozwijać ludzkie nadzieje, wzbudzać zaufanie, opatrywać rany, tworzyć nowe i głębsze relacje, uczyć się̨ od siebie nawzajem, budować́ mosty, edukować umysły, ogrzewać serca i przywracać siłę do działań na rzecz naszej wspólnej misji”. Droga synodalności jest drogą, której Bóg oczekuje od Kościoła trzeciego tysiąclecia. To, o co Pan nas prosi, w pewnym sensie, zawiera się już w słowie „Synod”. Podążajmy drogą razem – świeccy, pasterze, biskup Rzymu”. Więcej na temat synodu można znaleźć na stronie www.synod.org.pl

W naszej parafii koordynatorem synodu został powołany pan Marek Torzewski. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o Kościele  na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek 22 lutego na godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej.

 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • rodzice ministrantów poniedziałek godz. 19.00
 • ministranci starsi wtorek godz. 19.00
 • schola dorosłych środa godz. 19.00
 • schola młodzieżowa czwartek godz. 19.00
 • kandydaci na ministrantów i ministranci młodsi sobota godz. 11.00
 1. Nabożeństwa w naszej parafii:
 • każdego dnia rano przed Mszą św. różaniec
 • we wtorek rano i wieczorem nabożeństwo do św. Karola Boromeusza i św. Józefa
 • w środę rano i wieczorem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w czwartek rano i wieczorem do św. Jana Pawła II
 • wystawienie Najświętszego Sakramentu każdego dnia przed wieczorną mszą św. (oprócz czwartków)
 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu aż do godz. 21.00. W tym czasie modlitwa w ciszy i okazja na dłuższą spowiedź. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 2. Spowiedź:
 • każdego dnia przed poranną i wieczorną Mszą św.
 • w czwartek od godz. 18.45 do 21.00
 • w niedzielę w miarę możliwości
 • zawsze można poprosić kapłana
 1. Biuro parafialne czynne:
 • poniedziałek godz. 16.30 do 17.30
 • środa godz. 16.30 do 17.30
 • piątek godz. 8.30 do 9.00
 • sobota godz. 8.30 do 9.00 (oprócz I sobót miesiąca)
    1. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
    2. W tym tygodniu do Pana Boga po wieczną nagrodę odszedł nasz parafianin: śp. Henryk Zdybel w 82 roku życia, zamieszkały OPL 1.

Polecamy Miłosierdzi Bożemu…

 1.  Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!