2. Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 r

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Swoją modlitwą ogarniamy wszystkich dobrodziejów naszej parafii a w czasie Mszy św. zbieramy dobrowolne ofiary na fundusz gospodarczy. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie i ofiary. Także za ofiary przesyłane na konto parafialne. Dziękujemy także za wsparcie naszych rodzin z Ukrainy.

Aktualnie w naszym parafialnym domu gościmy 20 osób z Ukrainy. Zapewniamy im zakwaterowanie, wyżywienie i wszystkie potrzebne środki do codziennego życia. Bardzo dziękujemy, wszystkim, którzy tak ofiarnie pomagają przynosząc każdego różne artykuły począwszy od jedzenia po chemie, kosmetyki i wszystkie tak bardzo potrzebne rzeczy. Dziękujemy!

Drodzy parafianie jako duszpasterze jesteśmy z Was dumni! Jesteście kochani!

 1. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00 (dla dzieci), 18.40 dla młodzieży i dorosłych
 • Gorzkie Żale o godz. 15.00.
 1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej aż do godz. 21.00. W tym czasie okazja do sp[oO godz. 20.30 różaniec, który w tym tygodniu poprowadzą ministranci starsi. O 21.00 Apel Jasnogórski.
 2. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 12.00 dodatkowa Msza Św. z prośbą o ustanie wojny, za cierpiących i o pokój.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
 • we wtorek o godz. 19.00 Rada Duszpasterska
 • w środę o godz. 19.00 schola dorosłych
 • w czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży z klasy 8, która przygotowuje się do bierzmowania.
 • w czwartek o godz. 19.30 schola młodzieżowa
 • w sobotę o godz. 11.00 – zbiórka dla kandydatów na ministrantów
 1. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej do Częstochowy w terminie 5/6 kwiecień. Koszt 210 zł ( dojazd, nocleg, kolacja, śniadanie, obiad). Zapisy w czasie otwartego biura parafialnego. Bardzo zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
 2. Organizujemy zbiórkę starych, zepsutych i niepotrzebnych rowerów, które zostaną naprawione i przekazane potrzebującym dzieciom. Wystarczy rower dostarczyć do pracowni pakamera przy ulicy Pszczelnej 20 przez cały marzec od poniedziałku do czwartku w godzinach od 18 do 20. Cel jest szlachetny, dlatego bardzo zachęcamy do włączenia się w akcje. (Rowery mogą być przeznaczone także dla uchodźców).

 

 1. Tradycją już jest, że w okresie Wielkiego Postu jest prośba o złożenie daniny diecezjalnej. Kochani parafianie, kto może bardzo proszę, aby taką ofiarę złożył na cel parafialno diecezjalny. Ufam, że zrozumiecie. Koperty są wyłożone na stolikach przy wejściu do kościoła. Wypełnione prosimy składać do skarbony wystawionej na czas Mszy św. w okresie Wielkiego Postu. Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Nauki będą głoszone podczas każdej Mszy św. Wygłosi je ks. Waldemar Szkudlarek – proboszcz parafii św. Andrzeja w Poznaniu na Spławiu. Bardzo wszystkich prosimy o mobilizację i o obecność każdego dnia.
 • Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 1. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!