3. Niedziela Wielkiego Postu 20 marca 2022 r

 1. Dziś rozpoczynamy szczególny czas w naszej wspólnocie parafialnej – czas rekolekcji wielkopostnych. Kazania rekolekcyjne głosi ks. Waldemar Szkudlarek, proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Poznaniu, Spławiu.

Nauki w dzisiejszą niedzielę na każdej Mszy św. a także w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00.

Wystawienie Najświętszego sakramentu i różaniec w rekolekcje w poniedziałek i wtorek o godz. 9.30 i 17.30.

Bardzo wszystkich zachęcamy i prosimy o udział w rekolekcjach. To bardzo ważny czas!

 1. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii
 • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 (z rozważaniami Wspólnoty Domowego Kościoła), 00 (dla dzieci), 18.40 (z rozważaniami wspólnoty Domowego Kościoła) dla młodzieży i dorosłych
 • Gorzkie Żale o godz. 15.00.
 1. W poniedziałek w godzinach od 17.00 do 18.30 odbędzie się kolejne spotkanie integrujące dzieci z Ukrainy i z Polski. Osoby chcące wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w zakrystii.
 2. We wtorek nasz kościół będzie kościołem stacyjnym. Dlatego o 17.30 przed Najświętszym Sakramentem modlitwa różańcowa o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. Droga Krzyżowa.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej aż do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. O godz. 20.30 różaniec, który w tym tygodniu poprowadzi schola młodzieżowa. O 21.00 Apel Jasnogórski.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 12.00 dodatkowa Msza Św. z prośbą o ustanie wojny, za cierpiących i o pokój.
 5. W najbliższy piątek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Jest to dzień świętości życia. Po Mszach św. będziemy przed kościołem zbierać dobrowolne ofiary na fundusz obrony życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 osoby chętne będą mogły złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby zainteresowane przyrzeczeniem prosimy, aby przyszły do zakrystii o godz. 17.50 ze świecą. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godzinie 17.00 w duchowej łączności z Papieżem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Rosję I Ukrainę.

 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • w środę o godz. 19.00 schola dorosłych
 • w czwartek o godz. 19.30 schola młodzieżowa
 • w sobotę o godz. 11.00 – zbiórka dla kandydatów na ministrantów
 1. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej do Częstochowy w terminie 5/6 kwiecień. Koszt 210 zł ( dojazd, nocleg, kolacja, śniadanie, obiad). Zapisy w czasie otwartego biura parafialnego. Bardzo zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zostały 3 miejsca wolne.
 • Podziękowania:
 • dla wszystkich, którzy wykazują troskę o rodziny Uchodźców, przekazując każdego dnia różne dary. Cały czas w naszym domu parafialnym mieszka 20 osób. Zapewniamy im zakwaterowanie, wyżywienie i wszystko co potrzeba do codziennego życia
 • dla wszystkich, którzy złożyli daninę diecezjalną
 • Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 1. W tym tygodniu do Pana Boga po wieczną nagrodę odeszła nasza parafianka śp. Elżbieta Uryzaj w wieku 74 lat, zamieszkała przy ul. Ugory.

Polecamy miłosierdziu Bożemu…

 1. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!