Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne
17. Niedziela Zwykła
24 lipca 2022 r.
Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. udzielamy błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.
Po każdej Mszy św. przy wyjeździe z parkingu ksiądz będzie święcił pojazdy i błogosławił kierowców. Ze względu na małą ilość miejsc przy naszym parkingu po Mszy św. o godz. 12.15 dodatkowo święcenie będzie odbywać się po Mszy aż do godz. 13.45, tak, aby osoby przychodzące pieszo mogły swobodnie wrócić po auto. Po Mszy św. o godz. 11.00 zostaną również poświęcone rowery, hulajnogi, wrotki i inne pojazdy jednośladowe. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele misyjne. Bardzo zachęcamy do poświecenia auta i zawierzenia św. Krzysztofowi swoich podroży.
2. Spowiedź w ciągu tygodnia około pół godziny przed każdą Mszą św. W niedzielę w miarę możliwości.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 17.30.
4. Biuro parafialne przez lipiec i sierpień będzie czynne w dni powszednie piętnaście minut po każdej Mszy św. i rannej i wieczornej.
5. W lipcu i sierpnia, tradycyjnie już w czasie wakacji, wieczorem w niedziele jest tylko Msza o godz. 20.00. (nie ma o godz. 18.00 i 19.30).
6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy dziękować Panu Bogu za kończącą się posługę księdza proboszcza w naszej parafii. Będzie to okazja do modlitwy za naszą Wspólnotę i dar kapłaństwa. Zapraszamy.
7. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Jakuba, apostoła. Swoje święto patronalne obchodzi ks. wikariusz. Z tej okazji dziękujemy ks. jakubowi za zaangażowanie w życie naszej parafii i życzy Bożych sił na każdy dzień.
8. Życzymy wszystkim dobrego czasu wakacji i urlopów!