Ogłoszenia duszpasterskie

29. Niedziela Zwykła
16 października 2022 r.

1. Dziś w naszej wspólnocie z racji na rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża przypada tzw. całodzienna parafialna adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji na porządek mszy św. niedzielnych będzie ona trwała od 13:00 do 18:00. Wszystkich parafian zapraszamy, aby wygospodarowali kawałek czasu na spotkanie z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

2. W naszej parafii gościmy o. Leonarda Aduszkiewicza, proboszcza par. pw. Wniebowzięcia NMP w Homlu w diecezji Pińskiej na Białorusi. Przed kościołem o. Leonard będzie zbierał ofiary na kościół powstający w jego parafii. Z tej racji zapowiedziana na dziś coroczna zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu po mszach św.

3. Nabożeństwa różańcowe każdego dnia poza czwartkiem o 17:30. Wszystkie dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe piątek o 17:00.

4. Ministranci starsi mają swoje spotkanie we wtorek o 19:00, natomiast młodsi w sobotę o 11:00.

5. Spotkania scholi dorosłych w środę o 19:00.

6. Wszystkich, którzy pragną poznawać Pismo Święte zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego w środę o 19:00 w sali Jana Pawła II (byłej kaplicy). Tematem spotkania będzie: Jak wprowadzać słowo w czyn.

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi po Mszy św. wieczornej do 21:00. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadzili członkowie scholi dorosłych.

8. W najbliższy sobotę 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i kolejna rocznica poświecenia naszego kościoła. Wszystkich parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. o 18.00 w intencji całej naszej Wspólnoty, której przewodniczyć będzie i słowo wygłosi ks. Zbigniew Szlachetka, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Poznaniu. Po Mszy św. spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

9. W biurze parafialnym można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środę 16:30–17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30–9:00.

10. Od dzisiejszej niedzieli można zabierać kartki, na których będzie można zapisywać imiona i nazwiska naszch bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Zostały one wystawione przy wejściu do kościoła. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która będzie wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Będziemy się modlić za zmarłych w listopadzie na różańcu.

11. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękuję za ułożenie kwiatów i udział w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim.

12. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga śp. Jerzy Szyło (l. 81), zam. ul. Ugory. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!