Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 r.

1. Od minionego czwartku rozpoczęliśmy prace remontowe i inwestycyjne w kościele i budynkach parafialnych. Na tym etapie pragniemy odmalować cały przedsionek do kościoła, wstawić kraty zabezpieczające organy w ciągu dnia, wyremontować pomieszczenia, w których mieszkali Ukraińcy oraz przeprowadzić prace budowlane i adaptacyjne w piwnicach. W poniedziałek i wtorek zamknięte będzie wejście główne do kościoła. Przepraszamy za utrudnienia.

2. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, którzy pragną poznawać Pismo Święte na spotkanie kręgu biblijnego w środę o 19:00 w sali Jana Pawła II (byłej kaplicy).

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia z wyjątkiem czwartku o 17:30. W czwartek natomiast zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 21:00. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadzili członkowie Wspólnoty Żywego Różańca

4. Spotkanie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych obędzie się w piątek po Mszy św. (o 18:45) w kawiarence.

5. W sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o 18:00 będziemy modlić się za chorych i starszych parafian. Dzień chorego, z racji na warunki atmosferyczne, pragniemy zorganizować w czerwcu. Caritas naszej Archidiecezji organizuje we wrześniu pielgrzymkę chorych do Lourdes – bliższe informacje u ks. Jakuba.

6. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela inwestycyjna-remontowa.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki oraz Gościa Niedzielnego.

8. Biuro parafialne otwarte jak przed okresem kolędowym: poniedziałek i środa 16:30-17:30, piątek i sobota 8:30-9:00.

9. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny. Dziękujemy za wszystkie spotkania kolędowe. Dziękujemy osobom, które rozebrały dekoracje bożonarodzeniowe. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ułożenie kwiatów.

10. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Teresa Regimowicz (l. 74) zam. Za Cytadelą oraz śp. Stefan Klupś (l. 85) zam. OPL 10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na cały tydzień wszystkim parafianom życzymy serdeczne szczęść Boże!