Ogłoszenia duszpasterskie

15. Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023r

1. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek mszy św. niedzielnych – wieczorna msza św. w niedzielę będzie sprawowana przez lipiec i sierpień o 20:00.

2. W przyszłą niedzielę odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Po każdej Mszy św. przy wyjeździe z parkingu ksiądz będzie święcił pojazdy i błogosławił kierowców. Ze względu na małą ilość miejsc przy naszym parkingu po Mszy św. o godz. 12.30 dodatkowo święcenie będzie odbywać się po Mszy aż do godz. 13.45, tak, aby osoby przychodzące pieszo mogły swobodnie wrócić po auto. Po Mszy św. o godz. 11.00 zostaną również poświęcone rowery, hulajnogi, wrotki i inne pojazdy jednośladowe. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na cele misyjne. Bardzo zachęcamy do poświecenia auta i zawierzenia św. Krzysztofowi swoich podroży.

3. W zakrystii można kupić książkę Zofii Leitgeber, Parafia św. Jana Bosko w Poznaniu, 1945-1989, w cenie 50 zł. Przedstawia ona m. in. budowę kościoła, w którą włączało się wielu naszych parafian.

4. Biuro parafialne otwarte w lipcu i sierpniu w dni powszednie bezpośrednio po mszach św. o 8:00 i 18:00.

5. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego.

6. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialnym.

7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Maria Jagiełło, l. 90, zam. OPL. 4. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli, a dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy bezpiecznych i Bożych wakacji.