Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. Rozpoczynamy październik. Nabożeństwa różańcowe każdego dnia o 17:30. Dzieci naszej parafii wraz z rodzicami zapraszamy na różaniec w czwartki o 17:00

3. Spotkanie scholi wyjątkowo w poniedziałek po Mszy św.

4. Członkowie Wspólnoty Żywego Różańca mają swoje spotkanie w środę po Mszy św., która zostanie odprawiona również w ich intencji.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do 21:00. Pierwsze pół godziny modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego modląc się o nowe powołania i za samych powołanych. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadzili członkowie kręgu biblijnego

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o 18:50 w sali białej w piwnicy Domu Parafialnego. Tematem spotkania będzie: „Dzieciństwo i młodość św. Pawła”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać Słowo Boże i uczyć się jest wprowadzać w życie.

7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17:00. Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.

8. W sobotę o 7:40 Godzinki, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i piętnastominutowe rozważanie.

9. Ks. proboszcz odwiedzi swych chorych z sakramentami w sobotę od 9:30.

10. Pielgrzymi ruszający do Szamotuł spotykają się o 8:50 pod kościołem.

11. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego. Można także kupić specjalny – różańcowy numer Gościa w cenie 14 zł.

12. W tym roku pragniemy przeprowadzić przygotowania do wczesnej Komunii św. Prosimy, aby rodzice zgłaszali się w zakrystii lub biurze parafialnym.

13. Osoby, które pragną zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok zapraszamy do biura parafialnego.

14. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek 16:30-17:30, czwartek 16:00-17:00 oraz piątek 8:30-9:00. W sobotę z racji na I sobotę miesiąca biuro będzie nieczynne.

15. Po rozmowach z członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej pragniemy poinformować, że rodzice z małymi dziećmi są szczególnie zaproszeni w niedzielę na msze św. o 12:30.

16. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękuję za liczne uczestnictwo w różnych spotkaniach duszpasterskich.

17. W minionym tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Halina Wanda Skoczyńska (l. 101), zam. OPL 15. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.