Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica Poświęcenia Kościoła – 22 października 2023 r.

1. Dziś przeżywamy 9. Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Dzień wielkiej wdzięczności Panu Bogu za wszystkich, którzy tworzyli dzieło budowy tej świątyni i wszystkich, którzy wytrwale troszczą się o nią oraz za pontyfikat Jana Pawła II.

2. Schola dorosłych ma swoje spotkanie we wtorki. O 18:00 śpiew na Mszy św., a po niej próba na salce. Zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do uwielbienia Boga śpiewem.

3. Również we wtorek o 19:00 spotkanie grupy młodzieżowej w salce w piwnicy domu parafialnego.

4. Różaniec dla dzieci w czwartek o 17:00.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7 w czwartek o 19:00, natomiast dla kandydatów z klasy 8 w piątek o 19:00. Oba spotkania odbędą się w sali św. Jana Pawła II (była kaplica).

6. Zapraszamy na Krąg Biblijny w czwartek o 18:50 w sali białej w piwnicy Domu Parafialnego. Tematem spotkania będzie: „Nawrócenie Szawła z Tarsu”.

7. Zespól młodzieżowo-akademicki ma swoje próby w czwartki o 19:15.

8. Od dzisiejszej niedzieli można zabierać kartki, na których będzie można zapisywać imiona i nazwiska naszch bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Zostały one wystawione przy wejściu do kościoła. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która będzie wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Za zmarłych będziemy modlić się na różańcu od początku listopada.

9. Spotkanie dla ministrantów młodszy i tych, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę o 11:00.

10. Wspólnota charyzmatyczna Poznania Jezusa zaprasza w sobotę na Mszę św. o 18:00 oraz wielbienie do 22:00.

11. Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się we wtorek 31.10 popołudniu. Dzieci przebierają się za świętych, błogosławionych lub postacie biblijne. Przewidziane są tańce, quizy, poczęstunek i nagrody za najładniejsze przebrania.

12. Rekolekcje parafialne odbędą się nie w czasie adwentu, lecz jako przygotowanie do Odpustu św. Karola Boromeusza. Trwać będą od czwartku do soboty 2-4.11. Poprowadzi je ks. Andrzej Klimek, redaktor naczelny czasopisma „Opiekun”.

13. Pragniemy zorganizować w naszej parafii kurs lektorski dla ministrantów i osób świeckich. Kurs będzie odbywał się przez 3 soboty listopada. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli.

14. Osoby, które pragną zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok zapraszamy do biura parafialnego.

15. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek 16:30-17:30, czwartek 16:00-17:00 oraz piątek i sobotę 8:30-9:00.

16. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i Przewodnika Katolickiego.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.