Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023 r.

1. Dziś święto św. Rodziny – Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.

2. Jutro (1.01) Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki rozpoczynam nowy rok. Zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy o pokój na świecie.

3. We wtorek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Prosimy, aby na stole obok krzyża, świec i wody święconej położyć również Pismo św. Wodę święconą znajduje się w pojemniku przy wejściu głównym do kościoła. Będziemy starali się zapukać do drzwi wszystkich parafian. Prosimy jednak, aby mieszkańcy bloku ul. Wilczak 16 i nowych bloków przy ul. Murawa – zgłaszali swoje pragnienie przyjęcia księdza z błogosławieństwem kolędowym. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o 16:00 w soboty i niedziele o 14:30. Jeżeli Państwo wracacie później z pracy, a pragniecie przyjąć kolędę, prosimy zostawić kartkę informacyjną lub zadzwonić pod numer 662 589 800. Ofiary zbierane w ramach kolędy będą przeznaczone na gruntowny remont Auli św. Jana Pawła II (byłej kaplicy) oraz w miarę możliwości niewyremontowanych jeszcze salek.

Plan kolędy
2.12 wtorek od 16:00
. 1. ksiądz: OPL 1 od klatki a
. 2. ksiądz: OPL 5 klatki a-f
3.12 środa od 16:00
. 1. ksiądz: OPL 3 od dołu
. 2. ksiądz: OPL 3 od góry
4.12 czwartek od 16:00
. 1. ksiądz: OPL 4 od dołu
. 2. ksiądz: OPL 4 od góry
. 5.12 piątek od 16:00
1. ksiądz: OPL 5 klatki g-k
2. ksiądz: OPL 5 klatki l-o
3. ksiądz: OPL 5 klatki p-w
7.12 niedziela od 14:30
1. ksiądz: OPL 5 klatki a-e
2. ksiądz: OPL 5 klatki f-l
8.12 poniedziałek od 16:00
1. ksiądz: OPL 6 klatki a-e
2. ksiądz: OPL 6 klatki f-l

5. Członków Parafialnej Rady Ekonomicznej zapraszamy w czwartek na 19:00 do kawiarenki.

6. W przyszłą sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Uroczystością Trzech Króli. Pragniemy przypomnieć, że ten dzień, podobnie jak 1 stycznia (Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi) należy do tzw. „świąt nakazanych”, o których mówi I Przykazanie Kościelne.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Spotykamy się o 14:30 przed szkołą nr 29 na os. Pod Lipami, skąd ruszymy do Auli św. Jana Pawła II. Tam dzieci naszej parafii wystawią Jasełka, a po nich przewidziane jest wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek. Dzieci, które chodziły na roraty otrzymają wówczas pamiątki-nagrody. Do jutra można składać wypełnione i podpisane plansze roratnie.

8. W okresie kolędowym:
—nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o 18:00, ani po czwartkowej Mszy św. wieczornej.
— Biuro parafialne czynne każdego dnia po porannej mszy św.

9. Już dziś zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Kameralnego Musica Viva Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Odbędzie się on w niedzielę 14 stycznia o 13:30.

10. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny. Dziękujemy P.Z. Caritas oraz wszystkich darczyńcą za pomoc okazaną jadłodajni ubogich prowadzonej przez siostry elżbietanki. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary zebrane na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła i domu parafialnego.

11. W ostatnich dniach do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Urszula Kuśnierek (l. 84) zam. OPL 3. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim życzymy błogosławieństwa na cały nowy Anno Domini 2024