Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 11.02.2024

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o chorych i cierpiących. Namaszczenie chorych w naszej parafii odbędzie się jak to miało miejsce w latach ubiegłych w czerwcu.
2. W tym tygodniu z racji rozpoczynających się ferii nie będzie próby scholii dorosłych w poniedziałek oraz spotkania grupy młodzieżowej we wtorek.
3. W najbliższą środę rozpoczynamy szczególny czas w liturgii Kościoła – Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Po Mszach św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na pomoc dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie. Ofiary pomogą nie tylko w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych osób starszych i niepełnosprawnych, ale także ułatwią odbudowę domów. Bardzo zachęcamy do obecności w tym dniu na Mszy św., aby dobrze rozpocząć czas Wielkiego Postu. Tego dnia osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy tj. 3 posiłki, w tym jeden do syta.
4. Od Środy Popielcowej, 14 lutego 2024 roku, rozpocznie się VIII edycja „Kościołów stacyjnych miasta Poznania”. Nasz kościół będzie kościołem stacyjnym we wtorek 5.03. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w czwartek o 18:50 w Sali białej w piwnicy. Tematem spotkania będzie: „Przesłanie Ewangelii wg św. Marka”.
6. Zespół młodzieżowo-akademicki ma swoją próbę w czwartek o godz. 19.15.
7. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii
• Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o 17.00.
• Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 (nie będzie Mszy św. po Gorzkich Żalach). Nauki prowadzić będzie ks. Jakub Proch.
8. Spotkanie członków Różańca Przytulańca odbędzie się w poniedziałek 26 lutego
9. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się od III Niedzieli WP – 3 marca.