Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

1. Podczas dzisiejszej Mszy św. o 11:00 druga grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Od poniedziałku do piątku dzieci te przeżywać będą biały tydzień. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim tegorocznym dzieciom pierwszokomunijnym za piękny dar ołtarza, jakim jest ozdobny ewangeliarz.

2. Nabożeństwa majowe każdego dnia o 17:40. Ponadto w soboty i niedziele maja zapraszamy na wieczory maryjne przy krzyżu o 20:45.

3. Młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania w poniedziałek podczas Mszy św. o 18:00 w parafii św. Jana Bosko. Proszę o obecność młodzieży o godz. 17.30.

4. Spotkanie grupy młodzieżowej oraz chętnych do rozebrania grobu Bożego we wtorek o 19:00.

5. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek o 18:50 do sali białej. Zachęcamy do lektury Listu do Galatów rozdziały 1-2.

6. W piątek o 19:00 zapraszamy do Auli św. Jana Pawła II na film pt. „Próba ognia”. Film mówi o dorastaniu do prawdziwej miłości w małżeństwie. Zapraszamy wszystkich zwłaszcza małżonków.

7. Rajd rowerowy dla ministrantów i ich rodziców, jak to było ustalone, odbędzie się w sobotę od 11:00. Zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Prosimy, aby chłopacy zabrali komże, a także każdy prowiant na ognisko czyli chleb i kiełbaski. Powrót około 18:00

8. Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy na rocznicową Mszę św. w przyszłą niedzielę o 11:00.

9. Od czasu eskalacji izraelsko-palestyńskiego konfliktu na granicy Izraela i Libanu dochodzi do systematycznej wymiany ognia. Libańczycy potrzebują naszej pomocy. W przedsionku kościoła trwa zbiórka: środków opatrunkowych, latarek czołówek, ciśnieniomierzy i kocy (nowych). W piątek zostaną one przewiezione do Fundacji Redemptoris Missio, która pod koniec miesiąca wysyła kolejny transport do Libanu.

10. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek o 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę po Mszy św. porannej.

11. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła. Dziękuję za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego.

12. W ostatnim czasie do wieczności odeszła nasza parafianka śp. Halina Rybkowska l. 79, zam. OPL 12. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień